Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аптечний колапс: рішення уряду призвело до зникнення потрібних українцям ліків

Швидко відновити асортимент не вийшло.

З аптек зникли ліки від астми, діабету і серцево-судинних хвороб, ціна на які перевищує встановлену державою. Уряд швидко розгледів проблему і скасував введення в дію своєї постанови, однак препарати на прилавки не повернулися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чимало українців через це втратили можливість придбати потрібні їм ліки: виявилося, що торгувати за ціною, вищою за так звану "референтну", не можна, а урядовий прайс встановлено невірно. "Усі лікарські засоби, які не потрапили під референтну ціну, тобто ціна яких була завищеною, були вилучені з реалізації і були зняті з полиць", - пояснила завідувачка аптекою Людмила Мирончук. "Колапс. Нам сказали продавати не вище, ніж 60 гривень, а імпортний коштує 180. Аптеки не мають права його реалізовувати в своїй мережі, дистриб'ютор не може його продавати в аптеку вище, ніж 60, а він не коштує 60 – він коштує 180. У всьому світі він коштує 140-160, але не 60 гривень", - пояснює типову проблему директор мережі аптек Руслан Світлий.

ВідеоЛіки від астми, діабету і серцево-судинних хвороб зникли з аптек

За прогнозами фахівців, така ситуація швидко призведе до дефіциту та зростання чорного ринку, на котрому ліки продаватимуть іще дорожче, ніж вони були в аптеках до зникнення. Тож уряд переглянув рішення, що набуло чинності від 1 лютого, та відклав його впровадження до квітня. Доти мають перевірити справедливість ціноутворення та визначення референтних цін. Однак аптеки повертати на прилавки препарати не поспішають – чекають публікації рішення Кабміну в офіційній пресі, аби дізнатися всі його нюанси. "Правила гри на сьогодні не відомі, які зміни будуть внесені конкретно, кого це буде стосуватись, чи це буде стосуватись цін, чи асортименту", - пояснив голова аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

Як уже повідомлялося, українці стали більше витрачати на ліки. У середньому на місяць кожен віддає в аптеці 550 грн. Найменше медикаментів купують у Житомирській та Запорізькій областях - до 300 грн на місяць. А найбільше - у Рівненській - більше тисячі грн.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Залиште свій коментар

Вибір редакції