Більше половини росіян хочуть бачити Україну незалежною

Дата публікації
Перегляди
3277
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Більше половини росіян хочуть бачити Україну незалежною

Ілюстрація

Такі результати показало опитування російського "Левада-центру".

Більше 50% росіян вважають, що Росії вигідно, щоб Україна була незалежною державою, що має добросусідські взаємовигідні відносини з Росією.

Зокрема, відповідаючи на запитання, які відносини з Україною були б кориснішими для Росії, 33% опитаних відповіли "щоб Україна знаходилася під економічним і політичним контролем Росії". При цьому 53% вважають, що для РФ вигідніше, щоб Україна була незалежною державою, що має добросусідські взаємовигідні відносини з Росією. Важко відповісти на це питання 15% респондентів.

Окрім цього, 24% опитаних вважають, що відносини між Україною і РФ у найближчі роки поліпшуватимуться. 51% опитаних вважають, що відносини між двома країнами залишаться такими ж, як були останнім часом. 11% вважають, що погіршуватимуться. 14% - важко відповісти.

При цьому 50% опитаних байдужі до українських політиків. Президенту України Віктору Януковичу симпатизує 23%, екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко – 10%. Важко відповісти – 17%.

Відповідаючи на запитання, у зв'язку з чим насамперед Янукович розпочав судове переслідування Тимошенко, 35% опитаних відповіли для того, щоб позбутися політичного супротивника, 22% - для того, щоб спробувати розірвати укладений Тимошенко газовий контракт, 17% - тому що дії Тимошенко на посаді прем'єр-міністра України завдали істотних збитків країні. 26% - важко відповісти.

Опитування було проведене 21-24 жовтня за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1586 чоловік, старше 18 років у 130 населених пунктах 45 регіонів країни.  Статистична похибка вказаних досліджень не перевищує 3,4%.

Нагадаємо, 25,2%  опитаних Київським міжнародним інститутом соціології проголосували б проти акту проголошення незалежності в разі повторення референдуму, що проводився в 1991 році.

Читайте також:

Кожен другий українець готовий воювати за свою країну

Опитування: українці більше за все бояться зростання цін і безробіття

Понад третина українців вважають Сталіна великим вождем

80% українців не читали Конституцію

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3277
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація