Більше половини українських дітей є жертвами булінгу – статистика ЮНІСЕФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон має змінити погану тенденцію.

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ підрахував, що 67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу, і з кожним роком бійки між дітьми стають усе частішими та жорстокішими. Аби цьому запобігти, в Україні запрацював закон протидії булінгу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Їм лише десять, але вони вже добре втямили, що таке булінг і що принижувати та ображати інших - неможна. "Ми навчаємось виражати свої емоції, керувати ними. Ми навчаємось спілкуватись між собою, працювати в группах", - каже викладач соціально-емоційного навчання Катерина Гученко. Розповідати, що таке булінг, у цій школі почали кілька років тому, аби запобігти кричущим випадкам, котрі час від часу потрапляють у висвітлення ЗМІ.

ВідеоВідповідальність - на батьків і вчителів: в Україні запрацював закон протидії булінгу

67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу. Таку статистику наводить дитячий фонд ООН - ЮНІСЕФ. І з кожним роком бійки між дітьми стають усе частішими та жорстокішими. Аби цьому запобігти, в Україні запрацював закон протидії булінгу. Тепер відповідальність за дитячу жорстокість лягатиме на плечі і батьків, і вчителів. 

Відповідальність - на батьків і вчителів: в Україні запрацював закон протидії булінгу

Тепер про систематичне цькування та як йому запобігти розповідатимуть й у інших школах. В Україні набув чинності закон про протидію булінгу. "Тепер є відповідальність директора, керівника закладу. Тому що саме він має дбати про те, щоб жодних замовчувань про ці випадки не було. І він має інформувати і свою освітянську спільноту в закладі, так само, що замовчувати це не варто", - каже керівник експертної групи з питань інклюзивної освіти Лариса Самсонова. Якщо керівник навчального закладу не повідомить батьків та поліцію про булінг, на нього чекатиме штраф від 850 до 1700 гривень або виправні роботи. Для агресорів передбачений такий же штраф. Якщо порушники – підлітки, то санкції накладатимуть на батьків або опікунів.

12-річний Вова Дручок став жертвою ровесників. "Вони грубіянили, ображали, матюкалися. Почав розбиратися, вони почали мене бити", - розповів він. Усе це через те, що хлопець не погоджувався з іншими. "Вова намагався відстоювати свою індивідуальність, отримував за це", - каже батько, котрому довелося допомагати синові розмовами з педагогами і директором. Однак змінити ставлення однолітків до сина у Ігоря не вийшло, тож довелося змінити школу.

Цькування зазвичай зазнають найбільш вразливі – сором’язливі та закриті для спілкування діти. Найчастіше їх цькують за те, що вони виглядають, говорять і думають не так, як більшість. "Саме домашнє насильство, на мій погляд, є основною причиною будь-якої агресії в школі. Тому що дитина, яка є, наприклад, жертвою вдома, яку б'ють, або на очах якої б’ють її мати, вона дійсно приносить всі ці патерни поведінки в школу. І така ж сама дитина може стати і жертвою булінгу", - каже дитячий сімейний психолог Катерина Гольцберг. Аби запобігти булінгу, психологи радять батькам та вчителям більше спілкуватися з дітьми та змалечку розповідати, що цькувати інших неможна.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Булінг, поради від МВС_1
МВС
Булінг, поради від МВС_2
МВС

Залиште свій коментар

Вибір редакції