Боротися з грипом у Києві будуть спеціальні мобільні групи

Вони вирушать на підприємства перевіряти температуру в приміщеннях та умови праці людей.

Епідемія грипу стає всеукраїнською. Епідеміологічний поріг перейдено вже у 18 областях України, повідомляє кореспондент ТСН.

Лікарі просять українців бути максимально пильними. При несподіваній появі високої температури – негайно викликати швидку.

Через такі рекомендації в лікарнях спостерігається великий наплив пацієнтів. В областях, де захворюваність удвічі перевищує епідеміологічний поріг, розгортають додаткові ліжка в стаціонарах.

У Дніпропетровську обласну лікарню, крім місцевих, їдуть хворі з Донеччини. На окупованій території винаймають приватний транспорт, бо поруч із фронтом лікарів катастрофічно бракує.

Медики кажуть, що попри незручності такі міри є виправданими. Адже йдеться про ризики для життя людей, а в такій ситуації ліпше перестрахуватися, ніж недогледіти.

В умовах поліклініки штами грипу відрізнити нереально. Симптоми у свинячого та більш безпечних – практично однакові: висока температура, біль у м'язах, суглобах і очах.

Для запобігання поширенню хвороби в багатьох областях уже оголошено карантин у школах. У столиці формуються мобільні групи для перевірок підприємств із великими колективами та проведення там дезінфекції.

Уже зараз говорять про другу хвилю грипу, яка може накрити Україну в лютому. Але чи буде вона такою ж масовою, прогнозувати поки рано.

Як уже повідомлялося, у Києві зросла кількість загиблих від грипу"Уже зареєстровано 19 померлих від грипу та ГРВІ", - заявив головний санітарний лікар столиці Олег Рубан. У місті посилили протиепідемічні заходи, щоб запобігти зростанню рівня захворюваності населення. У зв'язку з епідемією грипу міська держадміністрація ухвалила рішення про продовження канікул у столичних школах.

У вівторок карантин оголосили для учнів Харкова. Навчальний процес там призупинено щонайменше до 1 лютого. Аналогічне рішення ухвалили і у Львові.

Тим часом допомогти Україні подолати епідемію взялися міжнародні партнери. Так, Литва передала в якості гуманітарної допомоги ліки від грипу: понад дві тисячі доз "Таміфлю" і 27 тисяч доз "Реленци". Препарати вже пройшли митницю та будуть розподілені між областями, які найбільше страждають від епідемії.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: