Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бойовики "ЛНР" намагалися завербувати посадовця Мін'юсту

Чиновника затримали, коли він поїхав на тимчасово окуповану територію.

Бойовики самопроголошеної "ЛНР" намагалися завербувати посадовця структурного підрозділу Міністерства юстиції України в Луганській області.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Представники так званого "Міністерства державної безпеки ЛНР" затримали українця, коли той поїхав до тимчасово окупованого Луганська. Бойовиків "ЛНР" зацікавила не лише посада чоловіка у держструктурі, а й те, що його батько обіймає відповідальну посаду в одній із вищих судових інстанцій України. 

Терористи вдалися до методів психологічного тиску, шантажу і погроз позбавлення волі. Таким чином вони змусили підписати згоду на конфіденційне співробітництво. Він мав збирати та передавати "ЛНР" інформацію про своїх колег, співробітників правоохоронних та державних установ Луганщини, а також щодо службової діяльності батька. Комунікація з бойовиками мала відбуватися телефоном. 

Після повернення на підконтрольну українській владі територію посадовець потрапив до поля зору контррозвідників Служби. Чоловік надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування та поставлених завдань. Правоохоронці перевірили інформацію і виявили, що посадовець Мін'юсту не вчинив жодних дій на шкоду державній безпеці.

Як повідомлялося, у Краматорську двоє чоловіків Донецької області добровільно зізналися поліції, що у 2014 році, піддавшись пропаганді, приєдналися до бойовиків. Після звільнення міста екснайманці приховували інформацію про свою роботу на терористів. Наразі поліція розпочала розслідування. У разі, якщо буде доведено, що протягом перебування на службі у терористів чоловіки не скоювали тяжких злочинів, вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності. 

Відео Останній обмін між Україною та бойовиками відбувся 2017 року

Останній обмін відбувся два роки тому. Тоді Україна передала окупантам 238 осіб. Обмін відбувся 27 грудня 2017 року поблизу окупованої Горлівки на Донеччині. Звільнених українців відправили гелікоптерами до Харкова, звідти літаком уночі вони прилетіли до Києва, де в Борисполі на них чекали рідні й близькі.  

Останній обмін між Україною та бойовиками відбувся 2017 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції