Перейти до змісту
"Це не для населення": директор КМІС прокоментував запитання Зеленського щодо Донбасу

"Це не для населення": директор КМІС прокоментував запитання Зеленського щодо Донбасу

Водночас Паніотто зазначив, що проведення загальнонаціонального опитування не суперечить законодавству.

Запитання, де люди не розуміють, про що йдеться, немає сенсу виносити на всеукраїнське опитування. Запитання про вільну економічну зону на Донбасі — це не запитання для населення.

Про це в коментарі ТСН.ua сказав генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (від 1999 року регулярно проводить екзит-поли на національних і регіональних виборах) Володимир Паніотто.

За його словами, щодо застосування смертної кари — в багатьох європейських країнах більшість "за" неї, і в Україні теж. "А між тим, уряди цих країн таке рішення не виносять, не обговорюють, і не приймають. Є наприклад те, що Кучма виносив, про двопалатний парламент. Коли люди не розуміють, про що йдеться, на мій погляд теж немає сенсу виносити. І, наприклад, питання про вільну економічну зону — це, я вважаю, не питання для населення", — зазначає Володимир Паніотто.

Між тим, проведення такого загальнонаціонального опитування не суперечить чинному законодавству. "Я не є фахівцем із права, але я не можу зрозуміти, чому взагалі це питання виникає. Якщо це просто опитування, то будь-яке опитування за межами дільниць є законним. Ми регулярно проводимо екзит-поли. Це у нас тільки запитується про те, за кого ви проголосували. А взагалі в багатьох країнах є по 20-30 запитань. У нас просто наші донори, для національного екзитполу - це посольства і Фонд "Відродження", бояться, якщо там будуть інші запитання, буде падати відсоток відповідей, і так воно й буде. Тому не хочуть інших запитань. А так взагалі це нормальна практика. Якщо це не спеціальне опитування, яке передбачає далі якісь дії типу референдуму, то, наскільки я знаю, наше законодавство цілком це дозволяє, це цілком законно", — наголошує генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології.

На запитання ТСН.ua про те, чи зверталися до КМІСу з Офісу чи команди президента з пропозицією організувати та провести таке опитування‚ Володимир Паніотто відповів: "Ні, мені нічого про це невідомо, до нас ніхто не звертався".

Варто зазначити, що сьогодні, 15 жовтня, Зеленський озвучив друге з п'яти запитань загальнонаціонального опитування: "Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?".

Вчора, 14 жовтня, президент України назвав перше з 5 запитань: "Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?". 

Нагадаємо:

  • В ОП 15 жовтня озвучили всі п'ять запитань всеукраїнського опитування Зеленського.
  • Зеленський закликав українців прийти на дільниці 25 жовтня не лише для того, щоб проголосувати за кандидатів на місцевих виборах, а й відповісти на 5 актуальних запитань, які зараз обговорюються у суспільстві. Що це будуть за запитання — поки що невідомо.
  • Ініційоване президентом опитування українців, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, запевнили в ОП. 
  • Віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, що всеукраїнське опитування є пробником референдуму. Втім, надалі ці питання можуть бути винесені і на референдум.

Відео Ініційоване президентом опитування не фінансуватиметься з державного бюджету

Ініційоване Зеленським опитування не фінансуватиметься з державного бюджету. Принаймні парламент таких змін до кошторису не вносив. Спікер Дмитро Разумков каже - Верховна Рада не ухвалювала жодного закону, який би дозволив ЦВК проводити 25-го жовтня на дільницях будь-що, крім місцевих виборів. І навіть якщо ухвалять на найближчому засіданні, до дня голосування закон не встигне набрати чинності.

Ініційоване президентом опитування не фінансуватиметься з державного бюджету

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин