Перейти до змісту
Кравчук пояснив, навіщо Зеленський виносить на загальнонаціональне опитування тему Донбасу

Кравчук пояснив, навіщо Зеленський виносить на загальнонаціональне опитування тему Донбасу

Перший президент України вважає, що Зеленський має право знати думку людей з важливих питань.

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук пояснив, що для України означає вільна економічна зона (ВЕЗ) та навіщо президент Зеленський виносить на загальнонаціональне опитування 25 жовтня запитання щодо створення ВЕЗ на Донбасі.

Про це Кравчук розповів в ексклюзивному коментарі ТСН.ua.

"Визначення ВЕЗ є загальновідомим. Є певна різниця цих зон у світі, але досвід ВЕЗ не започаткований в Україні. Він має велику історію. І ми, здається, у 1993 році в Україні, коли я виконував обов’язки президента, запровадили ВЕЗ в Донецькій Луганській областях, як пілотний варіант. Але тоді одразу почалася підготовка до президентських виборів і воно тихенько якось так зійшло з порядку денного і не набуло масштабів, а тільки було започатковано. Тому ВЕЗ - це особливий юридичний, правовий, економічний, податковий, інвестиційний статус і т.д. Тобто, все те, що зазвичай ми визначаємо законами, економічними і не тільки, ВЕЗ набуває більш такого привабливого характеру для інвесторів, зацікавленого ставлення людей, тому що вони починають реально займатися справами і замість гасел і закликів, починають працювати, відбудовувати економіку, життя своє", - пояснює Леонід Кравчук.

За його словами, такими питаннями щодо Донбасу Володимир Зеленський шукає шляхів не просто встановлення миру на Донбасі, а це й головне завдання щодо життя після миру.

"Там усе зруйновано, все прийшло в такий стан, що я не знаю, скільки грошей і часу треба, щоб це по-справжньому відновити, щоб там могли нормально жити люди. Це 1,6 млн людей з Донбасу, які залишили свої домівки і живуть в інших регіонах України. Ну, вони ж хочуть повернутися. Тобто, це питання дуже масштабне і важливе. Тому я підтримую саму ідеологію ВЕЗ, як і загалом підтримую те, що Зеленський хоче знати думку людей. Ви знаєте, я зараз дивлюся, як в багатьох каналах істерія повна, що президент порушує Конституцію, аж загрожують президенту, що він буде відповідати. Причому я ніколи не міг собі уявити, що у нас стільки ненависників і стільки недемократів. Ну чому дізнатися думку людини це недемократично? Що, президент не має права знати думку людей? Я вважаю, що президент має право знати думку людей з важливих питань політичного, економічного, соціального життя України", - каже голова української делегації в Тристоронній контактній групі.

На запитання ТСН.ua про те, чи буде ТКГ послуговуватися результатами цього опитування, Леонід Кравчук відповів: "Президент прямо каже, що це опитування не несе юридичних наслідків. Тобто, це не є обов'язковим. Це просто думка. А як її використовувати чи не використовувати, це вже питання конкретних органів влади. Якщо, скажімо, прийняти закон про вільну економічну зону… Вчора питання (Зеленського - ред..) було про довічне ув'язнення масштабних корупціонерів. Ну, це ж не просто так, це ж треба буде внести (зміни - ред.) в Кодекси. Тобто, це вже далі йде робота. А зараз - думка".

Вчора, 14 жовтня, президент Україні назвав перше з пяти запитань: "Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?". 

Нагадаємо:

  • Зеленський закликав українців прийти на дільниці 25 жовтня не лише для того, щоб проголосувати за кандидатів на місцевих виборах, а й відповісти на 5 актуальних запитань, які зараз обговорюються у суспільстві. Що це будуть за запитання — поки що невідомо.
  • Ініційоване президентом опитування українців, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, запевнили в ОП. 
  • Віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, що всеукраїнське опитування є пробником референдуму. Втім, надалі ці питання можуть бути винесені і на референдум.

Відео Ініційоване президентом опитування не фінансуватиметься з державного бюджету

Ініційоване Зеленським опитування не фінансуватиметься з державного бюджету. Принаймні парламент таких змін до кошторису не вносив. Спікер Дмитро Разумков каже - Верховна Рада не ухвалювала жодного закону, який би дозволив ЦВК проводити 25-го жовтня на дільницях будь-що, крім місцевих виборів. І навіть якщо ухвалять на найближчому засіданні, до дня голосування закон не встигне набрати чинності.

Ініційоване президентом опитування не фінансуватиметься з державного бюджету

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин