Церковне свято 23 вересня: день святих Петра і Павла

Церковне свято 23 вересня: день святих Петра і Павла

Цього дня дивились на горобину і судили про те, якими будуть наступні місяці. Велика кількість ягід віщувала вогку осінь і сувору зиму.

23 вересня православна церква вшановує пам'ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських. В 9 столітті, за царя Лева Ісаверяніна, святий Петро захищав православну віру від іконоборців і постраждав за це. Відомі чотири листи святого Федора Студита до святителя Петра. Про життя Павла, який також проповідував православ'я в Нікеї, жодних відомостей не збереглося.

Народні традиції і прикмети

Зазвичай саме 23 вересня на Петра та Павла було заведено зривати горобину і вішати грона над дахами будинків. Слов’яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвoроб. 

До дня Петра і Павла дозрівала горобина від осінніх заморозків ставала солодкою (говорили, що дерево святкує свої іменини). З горобини готували спеціальні лікувальні настоянки, оскільки знали, що ця ягода має протизапальні властивості. 

Цього дня також дивились на горобину і судили про те, якими будуть наступні місяці. Велика кількість ягід віщувала вогку осінь і сувору зиму.

Pexels

Що заборонено робити 23 вересня

  • Не можна починати нові справи, сваритися з близькими людьми, перебувати в поганому настрої
  • Не можна бажати комусь зла чи думати про лихе, тримати образу
  • Не годиться нині зловживати алкоголем, а також переїдати

Читайте також: Церковне свято 22 вересня: день Іоакима і Анни - батьків Пресвятої Богородиці

 
Наступна публікація