Церковний календар на 19 травня - кому моляться віряни

Дата публікації
Перегляди
7680
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковний календар на 19 травня - кому моляться віряни

19 травня - день пам'яті Іова Багатостраждального / Фото: commons.wikimedia.org

Якому святому молитися 19 травня та кого вшановує церква, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Яке свято 19 травня в церковному календарі

У четвер, 19 травня 2022 року, церква вшановує пам’ять праведного Іова Багатостраждального. Що нам відомо про цей день?

Церковний календар на 19 травня — день пам’яті праведного Іова Багатостраждального

Святий чоловік Іов жив у Палестині. Вирізнявся він праведністю та добротою. Все своє життя намагався догодити Богові. За це Господь нагородив його великими почестями. Мав він чимало домашньої худоби, а також велику і дружну сім'ю. Було в нього три доньки та семеро синів.

Позаздрив тоді Іову диявол та почав намовляти на нього Богові, промовляючи: "Хіба просто так богобоязливий Йов? Відніми в нього все, що в нього є, - чи благословить він Тебе?". Господь захотів тоді всім показати, що Іов залишається по-справжньому вірним йому. А тому дозволив дияволу відібрати у чоловіка все, що той мав.

Одного дня прийшли до Іова розбійники і вкрали у нього всю його худобу, перебили слуг. Потім налетів з пустелі страшний вихор і розтрощив його будинок, в якому загинули діти Іова. Але чоловік не нарікав на Бога, а лише сказав: "Бог дав, Бог і взяв: нехай буде благословенне ім'я Господнє".

Осоромився диявол, але це ще тільки більше розізлило його. Тому він продовжив намовляти на Іова перед Господом: "3а життя своє віддасть людина все, що є в нього: але торкнися його кісток, його тіла, - побачиш, чи благословить він Тебе?". І тоді Бог дозволив відібрати у Іова навіть його здоров'я. Захворів чоловік на проказу, і почала дружина вмовляти його сказати хоч одне слово нарікання на Господа, який забрав у нього все. Але твердо стояв Іов на своєму та продовжував прославляти Бога.

Тоді Господь, показавши на прикладі Іова, якими повинні бути терпимість та відданість, сам явився до його друзів, що дорікали святому, та сказав їм просити молитов за себе і за нього. До Іова повернулося його здоров'я, а дружина народила йому знову трьох доньок та сімох синів. Нажив чоловік ще більше домашньої худоби та жив в пошані ще 140 років.

Церковний календар на 19 травня: відео

Народні прикмети на 19 травня

  • Зранку ясна погода - добре вродять огірки.
  • Вранці багато роси - буде гарна погода, а якщо її немає - чекайте на дощ.
  • Весело співають птахи - до хорошої погоди найближчими днями.

Що не можна робити 19 травня

  • Не можна лінуватися, особливо важливо витратити певний час на роботу з землею.
Наступна публікація