Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Селяни вимагають, аби всі цигани виселилися з Лощинівки.

На Одещині стався справжній народний вибух – жителі села Лощинівка Ізмаїльського району почали громити будинки місцевих ромів. Бо одного з них запідозрили у звірячому вбивстві 8-річної дівчинки. Її знайшли мертвою під ранок зі слідами насильства та численними порізами. Надзвичайна ситуація підняла на ноги всю місцеву поліцію.

Про це йдеться в сюжеті Сергія Осадчука в програмі ТСН.Тиждень.

Близько десятка будинків, у яких жили сім'ї ромів у Лощинівці цієї ночі потрощили, а деякі навіть спалили розлючені місцеві жителі. За кілька годин до погромів усі роми із села втекли. Місцеві кажуть, така ситуація зріла три останні роки. Частина жителів Лощинівки – етнічні молдавани. Частина – роми.

"Малолітнім дітям навіть у школі пропонують наркотики. У школі над дітьми знущаються. Я неодноразово робила зауваження, а вони кажуть: "А що, нас тут багато, а вас мало!". І все! Що їм скажеш?!", – говорить місцева жителька.

"Ідеш вулицею та боїшся за свою дитину. Ось такий шпендик йде і "посилає" тебе, грубить тобі. Звичайній людині ти можеш щось сказати, а ось циганам боїшся щось сказати, тому що прийдуть, спалять, вони проклинають", – каже місцева жителька Оксана Глінько.

8-річну Ангеліну знайшли під ранок із численними синцями та ножовими пораненнями. Дитина була мертва. На пошуки вбивці з Одеси викликали кінолога з собакою — та привела у двір ромського дому, до друга вітчима вбитої дівчинки.

"Він кепку свою залишив і собака по ній взяла слід. Зайшли, а він удома в крові спав. П'яний був. Тому ніяк не може сказати, що це – не він (винен), якщо знаряддя вбивства все біля нього було. За ним ніколи такого не помічали. Разом і працювали, разом спілкувалися. Ну, щоб таке, навіть ніхто не міг уявити собі", – говорить вітчим загиблої Олександр Матяж.

Поліція затримує 22-річного Михайла. Своєї провини ні він, ані його родичі не визнають.

"Він не міг цього зробити. Він ніколи не ображав. Дружили. Вони були як брати. Там, у тій родині, він як брат був", – каже матір підозрюваного у вбивстві.

Однак, одразу після затримання жителі Лощинівки трощать будинки циган. Єдина вимога – щоби ромів тут більше не було. Уночі ситуацію намагається вгамувати керівник обласної кримінальної поліції, який приїхав з Одеси.

Домовляються зібратися громадою наступного дня – із поліцією та селищним головою. Зранку до Лощинівки вводять додаткові сили правоохоронців та встановлюють блокпости на околицях.

"Ситуація залишається трохи напруженою, але в цілому контрольована правоохоронними органами. Сюди виїхали співробітники спецпідрозділу поліції особливого призначення в кількості 30 осіб, і вони тут перебуватимуть до того часу, поки тут не буде повний спокій", – запевнив керівник поліції громадської безпеки Одещини Іван Іщенко.

Тим часом місцеві люди збираються на віче. Від сільського голови вимагають, щоби до вечора в Лощинівці не залишилося жодного рома.

Доки в центрі села радяться, до своїх домівок почали повертатися роми-втікачі. Люди знову вибухають. Натовп біжить і доганяє двох жінок ромської національності – втручається поліція. Жінок поліція вивозить машинами. І це знову розбурхує затихлу вже було Лощинівку. Копів звинувачують, що ромів відпустили.

У поліції визнають, справді з Лощинівки постійно надходили заяви на місцевих ромів. Чому дійшло до погромів і соціального вибуху, пояснюють так.

"За всіма фактами, які вони заявляють, розпочаті кримінальні провадження, проводиться слідство. За багатьма фактами особи встановлені й нині ці справи перебувають на розгляді в судах. Людям ми намагаємося пояснити, що поліція не може вплинути на органи суду, які розглядають ті чи інші кримінальні провадження рік-півроку", – пояснює керівник кримінальної поліції Одеської області Вадим Могила.

Жителів Лощинівки врешті запевняють, що до вечора в Ізмаїлі зустрінуться з представниками ромської громади. Хочуть домовитися, аби роми добровільно полишили село. Це дещо заспокоює лощинівців і вони погоджуються зачекати до завтрашнього ранку.

Після вчорашніх погромів більшість будинків ромів виглядають як руїни. Якби вони і захотіли повернутися сюди і односельці дозволили б це зробити, все-рівно жити в такому приміщенні неможливо. Будинки руйнували навіть сільгосптехнікою.

Досі градус напруги в селі залишається високим. На вечірньому віче – за результатами зустрічі місцевої влади з циганським бароном – було домовлено, що завтра, 29 серпня, починаючи з 9:00 в село заїдуть вантажівки і роми вивозитимуть своє майно. При цьому їм гарантують безпеку.

ТСН вдалося поспілкуватися з родиною ромів, яка живе в Лощинівці постійно. Вони запевняють, що кілька родин ромів тут місцеві. Ті ж, проти яких збурилося село, мовляв, приїжджі й оселилися тут три роки тому. Ну, і окрім ромів, що поселилися тут три роки тому, в селі живуть і місцеві цигани. Багатодітна родина каже, що їм йти нікуди, а скоро в родині з'явиться ще одне немовля.

У селі продовжують чергувати поліцейські. Аби вночі місцеві жителі не вирішили палити будинки циган, у місцевих крамницях заборонили продавати горілчані вироби. Люди потроху розійшлися по домівках.

Відео Вбивство 8-річної дівчинки підняло жителів Лощинівки на агресивні виступи проти місцевих ромів

Відео Після перемовин з владою циганським барон погодився на виїзд ромів із Лощинівки

Залиште свій коментар

Вибір редакції