Чутки про схвалений у вівторок Константинополем томос для України виявилися передчасними

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українське питання є на порядку денному синоду, але воно заплановане на пізніші дні.

У Стамбулі розпочалося засідання священного синоду Вселенського патріархату. Ієрархи мають розглянути й українське питання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Єпископи планують остаточно затвердити ухвалене раніше рішення про надання нашій церкві автокефалії. У перший день роботи синоду української дискусії у порядку денному не було. Подейкують, що за цю тему священики візьмуться у четвер, в останній день засідання. Якщо рішення ухвалять, наступний етап створення незалежної церкви буде відбуватися вже в Україні – тут зберуть великий установчий собор, який має обрати очільника нової церкви, а томос буде передано вже після цього.

ВідеоПитання української автокефалії на синоді у Стамбулі розглянуть найближчими днями

Всі погляди на Стамбул. Там розпочалося засідання священного синоду вселенського патріархату. Надважливого рішення очікують від стамбульських ієрархів. Вони мають остаточно затвердити ухвалене раніше рішення про надання нашій церкві автокефалії. Сьогодні української дискусії у порядку денному не було. Подейкують, що за цю тему священики візьмуться у четвер, в останній день засідання синоду. 

Питання української автокефалії на синоді у Стамбулі розглянуть найближчими днями

Надвечір у низці ЗМІ з’явилося повідомлення про нібито ухвалене синодом рішення щодо автокефалії для української церкви. Однак ТСН у Константинопольському патріархаті повідомили, що це не відповідає дійсності. Як заявив очільник прес-офісу Патріархії Нікос-Гіоргос Папахрісту, сьогодні це питання синодом не розглядалося.

Також зі спростуванням цих чуток виступив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря. "Лише сьогодні екзархи Вселенського патріарха відбули з Києва до Стамбулу. Завтра звітуватимуть, лише після цього можливе обговорення питання томосу. Тому повідомлення, ніби "томос вже є", не відповідають дійсності, а інформаційно – шкідливі, бо після хвилі "перемоги" піде хвиля "зради", коли виявиться, що питання синод ще не обговорив. Боролися за автокефалію 100 років – тож можемо ще трохи побути стриманими", - наголосив він.

Лише сьогодні (09.10) Екзархи Вселенського Патріарха відбули з Києва до Стамбулу. Завтра (10.10) звітуватимуть, лише...

Опубліковано Євстратієм Зорею Вівторок, 9 жовтня 2018 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції