Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дівчинка, яка мріяла бути "як Рапунцель", без вагань відстригла косу заради онкохворих

Софія раніше не давала зрізати ані сантиметра свого дорогоцінного волосся.

Вона мріяла бути, як Рапунцель, тобто відростити косу, як у героїні мультфільму - аж до п'ят. Але коли у 8-річної Софії волосся виросло за коліна, вона відрізала пів метра, аби віддати його на створення перук для онкохворих дітей, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Волосся Софії було до колін і дівчинка відмовлялася зрізати бодай сантиметр. Вона відростила метрову косу.

Однак нещодавно мама випадково натрапила на статтю про ініціативу HairForShare ("Поділися волоссям") - це коли люди діляться своїм волоссям, аби виготовити перуки для дітей, які хворіють на рак.

"Вона запитала, навіщо дітям перуки, тоді мені довелось розповісти - є таке важке захворювання як рак, і дітки втрачають волосся, а вона мені каже - я теж хочу допомогти", - розповідає мама Софії.

У перукарні волосся розділяють на хвостики. Їх заплітають у коси, а тоді відрізають. Знайомі Софії були шоковані такими змінами. Софія нікому не сказала, що віддала волосся за для благодійності.

"Я буду дуже рада, що одна дівчинка буде ходити з моїм волоссям", - каже Софія.

Відео 8-річна Софія відрізала довге волосся, аби віддати його на створення перук для онкохворих дітей

Вона мріяла бути як Рапунцель. Тобто відростити косу, як у героїні мультфільму, аж до п'ят. Але коли у 8-річної Софії волосся виросло за коліна, вона відрізала пів метра, аби віддати його на створення перук для онкохворих дітей. Дівчатка після хіміотерапії через тиждень-два втрачають свої коси. Крім фізичного болю лікування раку завдає психологічних мук. Ініціатива Hair For Share, тобто "Поділитися волоссям"  прийшла до нас з-за кордону і нині шириться всією країною. Як перуки роблять хворих дітей впевненішими – у сюжеті.  

8-річна Софія відрізала довге волосся, аби віддати його на створення перук для онкохворих дітей

Але спочатку Софіїне волосся, як і усе пожертвуване на перуки, потрапляє до майстрів-пастижерів. Це дуже копітка робота. На виготовлення однієї перуки йде 2-3 тижня і волосся двох-трьох людей. Зрештою перука нічим не буде відрізнятися від справжнього волосся.

Ініціатива шириться Україною. Охочих віддати волосся на благодійність перукарні стрижуть безкоштовно. Таким чином вдалося створити близько 50 перук. І деколи ця деталь суттєво впливає на майбутнє хворих дітей.

У відділенні трансплантації кісткового мозку спецрежим - це означає, що без маски не можна. Діти тут проходять свою хіміотерапію. Після перших блоків, через 2-3 тижні, втрачається повністю усе волосся. Психологічно це дуже тяжкий момент, каже Катя. Тижнями ти не впізнаєш своє зображення у дзеркалі, а потім просто не хочеться виходити на люди.

"Одного разу ми гуляли, вітер подув, кепка спал - а я оце лисину свою… я там чуть не розплакалася", - розповідає Катя.

Нині у Каті є перука з натурального волосся. Дівчинка її обережно розчісує, приміряє, красується перед дзеркалом, як усі дівчатка в 13 років. Але переконує - перука не лише для естетичного задоволення. Це ніби її броня у світі поза межами лікарняної палати. Так вона себе відчуває.

А впевненість дає Каті сили сподіватися, що хвороба, як і перука, для неї - це тимчасово. І коли вона пройде усі випробування, її волосся знову відросте, вона не пошкодує свою косу для створення перуки.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції