Дніпро більше не допомагатиме Львову утилізувати сміття

Раніше в Дніпрі відбулися протести місцевих жителів, невдоволених викидами львівського сміття неподалік їхніх будинків.

З вівторка, 13 вересня, на полігон-сміттєзвалище в Діївці, західному мікрорайоні Дніпра, більше не звозитимуть побутові відходи зі Львова.

Про це заявив на прес-конференції заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко, передає "Радіо Свобода".

"Це був тимчасовий вимушений захід. Таке розпорядження було видане Кабінетом міністрів України в усіх областях, включно з містом Київ", — уточнив Лисенко.

Він також повідомив, що договір на утилізацію сміття зі Львова на полігоні КП "Еко-Дніпро" укладали лише на 2 місяці, а саме на липень—серпень 2016 року.

Спочатку місто погодилося прийняти 9 тисяч тонн львівських відходів. На сьогодні до Дніпра завезено 8,8 тисяч тонн.

У понеділок, 12 вересня, стало відомо про протести жителів в околиці Дніпра проти львівського сміття в їхньому місті. Люди перекрили трасу на Кривий Ріг, вимагаючи як зупинити ввезення викидів зі Львова, так і закрити місцевий полігон взагалі, адже він розташований менш ніж за 500 метрів від їхніх домівок і зашкоджує здоров'ю людей.

Нагадаємо, у серпні Київ припинив приймати львівське сміття. Столиця допомагала Львову утилізувати відходи протягом 6 тижнів, однак, рішення припинити допомогу прийняли у зв'язку з ремонтними роботами на сміттєспалювальному заводі "Енергія". 

Утім, на допомогу Львову прийде Миколаїв. Про це нещодавно підписав розпорядження Олександр Сєнкевич, міський голова Миколаєва. Так, місто тимчасово прийматиме тонни львівських викидів.

До слова, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з'явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників. Надзвичайники загинули. Пізніше стало відомо, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м.

Залиште свій коментар

Наступна публікація