Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пологи вдома чи у лікарні: чому ризиковано народжувати дитину в домашніх умовах

Пологи вдома чи у лікарні: чому ризиковано народжувати дитину в домашніх умовах

Окремі пологові будинки співпрацюють з акушерками, які приймають пологи вдома.

Офіційна медицина відкидала співпрацю з акушерками, які допомагають жінкам народжувати вдома. Зараз окремі пологові будинки йдуть із ними на співпрацю і навіть думають про те, щоб легалізувати домашні пологи. Наразі це заборонено законодавством, йдеться у ТСН.19:30.

Молоді батьки Ганна і Дмитро хотіли, щоб процес народження їхнього сина був максимально природним, а тому атмосфера пологового будинку їх не влаштовувала. Вони завчасно познайомилися з акушеркою і їх син Макар народився вдома. Тепер молода мама Ганна веде свій блог і розказує про домашні пологи.

Відео Домашні пологи: легалізувати чи ні

Офіційна медицина повністю відкидала співпрацю з акушерками, які допомагають жінкам народжувати вдома. Нині окремі пологові будинки йдуть із ними на співпрацю. І навіть лунають думки, щоби домашні пологи перевести в легальне русло, але поки це заборонено законодавством.  

Домашні пологи: легалізувати чи ні

Акушерка Ольга допомогла з’явитися на світ 300 дітям у різних країнах. Каже, що приймала пологи в Індії, Чехії, Швейцарії. Утім вона переконана, що домашні пологи підходять не всім. "Якщо мама хоче вдома, але батько в момент народження боятиметься, то народження вдома виключене", - пояснює.

Подалі від офіційних пологових жінки йдуть через застосування медикаментів, надмірне лікарського втручання, поспіх, переконує Аліса, яка двічі народжувала вдома. Арон з’явився два місяці тому.

Акушерка Надія 20 років допомагає жінкам народжувати. Вона приймала пологи в Аліни. Акушерка каже, що народжувати вдома може лише повністю здорова жінка. "Якщо ми розділимо всіх жінок на три групи ризику: низький, середній і високій. Середній і високій в Європі не можуть народжувати вдома навіть там, де це легально", - розповідає фахівець.

Однак навіть коли немає патологій, ризики залишаються. На сотню жінок є один-два випадки, коли все ж краще звернутися у пологовий. Саме тому домашні пологи потрібно легалізувати, аби жінка була захищена.

Офіційна медицина не визнає домашніх пологів. Однак нині окремі пологові будинки йдуть з акушерками на співпрацю. "Для легалізації домашні пологів потрібен закон, оремий курс навчання для домашніх акушерок, їх ліцензування. Головне - це можливість транспортування жінки від її будинку до лікарні в межах десяти хвилин. Забезпечити це в Україні зараз не можливо",-  розказує професор В’ячеслав Камінський. Фахівець каже, що існують ускладнення, якщо не надати повноцінну кваліфіковану допомогу протягом 10-15 хвилин, то жінка або дитина може загинути.

Поки до породіллі швидка не може доїхати за десять хвилин, легальними пологи вдома бути не можуть. Однак уся медична спільнота погоджується, що в усіх пологових мають буди створені умови максимально наближені до домашніх, а втручання лікарів у природні пологи мають бути максимально обмежені.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції