Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Усі наголошують, що ця подія увійде в історію держави.

Сьогодні вранці, 6 січня, у Стамбулі в Соборі Святого Георгія митрополит Епіфаній отримав Томос про автокефалію Православної церкви України.

Історичний документ йому вручили одразу після урочистого Різдвяного богослужіння. Службу проводили разом Вселенський патріарх Варфоломій і глава Православної церкви України Епіфаній.

На думку Вселенського патріарха Варфоломія, з отриманням Томосу в Україні починається нова сторінка історії. "Квітка єдності з’являється на землі та приходить час для славної Святої Київської митрополії отримати свою еклезіастичну незалежність", - додав він. 

Після отримання Томосу з рук Вселенського патріарха, Епіфаній виголосив вдячну промову усім, хто доклав до цього зусиль. Він відзначив тяглість християнства в Україні, починаючи з часів князя Аскольда. За словами Епіфанія, вручення Томосу – відновлення справедливості. Він закликав інші помісні церкви молитись за справедливий мир в Україні та нагадав про тих, хто за свою любов до України зараз терпить полон, несправедливе ув’язнення чи переслідування, страждають від війни та поневолення.

Своєю чергою Петро Порошенко наголосив, що отримання Україною Томосу збережеться в одному ряду з хрещенням Русі князем Володимиром та проголошенням незалежності України

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи".

Нагадаємо, 15 грудня на Об'єднавчому соборі, де були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, у результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Зміни у релігійному житті викликали різке невдоволення не тільки серед кліриків Московського патріархату в Україні, але й самої РПЦ. Зокрема, в листі до Варфоломія патріарх РПЦ Кирило написав, що Об'єднавчий собор став "зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви". Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником". Крім того, ситуацію навколо церковного життя обговорювали на Раді безпеки РФ.

Втім, різка реакція РПЦ на церковні події не вплинули на процес ствердження ПЦУ. За словами митрополита Епіфанія, усі рішення будуть формуватися на основі норм статуту, які прописані у Томосі. "Першим рішенням нам, звичайно, потрібно сформувати відповідні керівні органи, бо на Об'єднавчому соборі ми ухвалили статут, але він буде утверджений Томосом, бо статут побудований на нормах, які прописані у Томосі. Після отримання Томосу ми станемо вже повноцінною автокефальною православною церквою, визнаною Всесвітнім православ'ям. Надалі ми будемо намагатися спілкуватися з іншими помісними церквами, які визнають рішення Вселенського патріарха", - зазначив митрополит Православної Церкви України.

ВідеоТомос для України: напередодні Різдва документ привезуть до Києва

Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Томос винесли у сувої, сам історичний документ написаний на пергаменті. Вручатимуть його вже завтра вранці митрополиту Епіфанію. І тог ж дня документ привезуть в Україну. 

Томос для України: напередодні Різдва документ привезуть до Києва

Залиште свій коментар

Вибір редакції