Епідемія страху: хто збагачується на грипі та чи є підстави для паніки

Період епідемій для аптечного бізнесу стає "платиновим".

В інфекційних відділеннях країни аншлаг. Цього року підступний грип частіше звичайного чіпляється до маленьких пацієнтів,  при цьому ускладнення діагностуються найрізноманітніші. Але грип вплинув ще й на свідомість людини. Чим захистити себе і сім'ю від другої хвилі епідемії, як при цьому в аптеці не витратити зайвого та хто багатіє на епідемії страху, йдеться в програмі "Секретні матеріали".

Всього по Україні зафіксовані майже дві сотні офіційно підтверджених смертей. Побоюючись зараження, українці обривають телефони "швидкої". Люди настільки налякані, що навіть у разі нежитю дзвонять в невідкладну допомогу.

Академік Володимир Широбоков - відомий український мікробіолог, автор десятків наукових робіт про віруси і мікроби. Це за його книжками, і навіть особисто у нього, вчилися ті, хто сьогодні лікує українців в лікарнях і розповідає про грип на брифінгах Мінздоров'я.

Легендарний вірусолог зазначає одну дивовижну здатність бурхливого грипу: вірус надзвичайно швидко і непередбачено змінюється на генетичному рівні. Найнебезпечніше грипу в цьому плані тільки вірус імунодефіциту - збудник СНІДу.

Грип мутує, змінюється. Чому ж з року в рік нам продають одні й ті ж таблетки? Журналісти провели експеримент та з'ясували, що в аптеках на подібні симптоми виписують ліків на півтисячи гривень.

Активіст і захисник прав пацієнтів Дмитро Шерембей називає аптечний бізнес золотим, а в період епідемій - і зовсім платиновим.

За відповідями, які турбують всіх українців, журналісти прийшли до Центру грипу Міністерства здоров'я. Його головний лікар теж обурена бізнесом на епідемії.

ВідеоЯк вірус грипу став біологічною зброєю

Тим часом, директор головної лабораторії країни розповідає, що виявлені штами грипу для детального дослідження відправляють до Лондона, де розташована одна з чотирьох світових суперлабораторій.

"Станом на 22 січня, ми відправили 22 зразки, включаючи віруси. У минулому році, для порівняння, всього було відправлено близько п'яти-семи зразків. Для порівняння, в роки, коли пандемія - 101 зразок. Тому наразі 32 - це середня кількість", - пояснює фахівець.

Судячи з цієї статистики, підстав для паніки, яка охопила країну, немає. Грип є, але не кардинально більше звичайного, а до показників епідемії 2009-2010 років взагалі ще кашляти і кашляти. Проте, всім дуже страшно.

Надмірна тривога про здоров'я має наукову назву – іпохондрія, і пацієнтів із такою фобією стає все більше. Саме в депресії людина схильна до захворювань, і, як наслідок, ще більше віднесе в аптеки. Цікаво, що епідемія страху, точніше, страх захворіти, вже визнана найприбутковішою в світі фобією.

Правда, через смертельні випадки недооцінювати небезпеку епідемії в Україні все ж не варто, адже грип - це дуже підступна інфекція.

Тож, лікарі радять не пропустити симптоми смертельної хвороби. Від застуди грип відрізняється різким зростанням температури до 39 градусів і вище, майже одразу болить голова, морозить, ломить тіло. Нежитю і, тим більше, кашлю при цьому в перші дні, як правило, не буває.

Вчасно визначити зараження грипом дуже важливо, тому що, якщо упустити час, розвивається важка вірусна пневмонія - грип роз'їдає легені.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: