Фруктові сади у зоні ризику. Чи витримають дерева заморозки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Різка зміна температури може суттєво вплинути на плодові дерева.

У Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка вже зацвіли абрикоси, персики та ранні черешні. Про ризики, які можуть загрожувати фруктовим деревам "Сніданку з 1+1" розповів заступник директора ботанічного саду Микола Шумик.

"Я пам’ятаю, почали квітувати магнолії, і сніг випав. І прямо от білий сніг оцих квітів, і білий сніг з неба, усе це поєдналося. Зараз є оці різкі зміни клімату і отакі явища дуже часто спостерігаються", - розповів він.

І якщо від магнолій чекають лише гарних квіток, інша річ - плодові дерева. "Одної ночі при мінус два достатньо для того, щоб плід опав. Замерз і опав. В цьому випадку врожаю практично немає", - пояснює заступник директора ботанічного саду.

Однак, за ці дерева можна не хвилюватися, бо для них мороз корисний. "Чим менше, в принципі, врожаю на рослині, тим більше сили вона витрачає на інші потреби. Менше на зав’язування плодів, і більше на вегетативний ріст. І тоді наступного року цвітіння буде ще кращим, а врожай багатшим. А поки тримається хоч не стійкий і маленький плюс, великої загрози врожаю – немає. Усе залежатиме від комах", - зазначає він.

Уточнюється, що через похолодання не прилітають комахи, які опиляють плодові дерева. У такому разі, запилювачами стануть люди. "Отака погода, то практично кожну квіточку, з ваткою пройтися, і опилити. І тоді процент урожаю у вас буде на 40% більший", - каже Шумик.

Найголовніше зараз, щоб заморозки не були і надалі. А невелике похолодання дерева витримають, але потім цвітіння триватиме на кілька днів довше. 

Нагадаємо, 9 квітня повідомлялося, що на Одещині квітневі заморозки сильно пошкодили персикові та абрикосові дерева.

ВідеоСади в зоні ризику: як похолодання вплине на врожай плодових дерев

До України знову повертаються  заморозки. Про це попереджають в Укргідрометцентрі.   У зоні ризику вже опинилися сади. Адже по всій Україні  зацвіли абрикоси і персики. Чи витримають вони погодні випробування і чи буде врожай фруктів - Сніданок дізнався.  

Сади в зоні ризику: як похолодання вплине на врожай плодових дерев

Залиште свій коментар

Вибір редакції