Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Геращенко розповіла, що вирішуватиме "Мінськ" цього року

Наголосила вона і на роботі над звільненням політв'язнів, яких утримують у Росії.

Наступного року українські представники у тристоронній контактній групі у Мінську зосередяться на визволенні усіх заручників з окупованої території Донецької та Луганської областей, а також на пошуку та ідентифікації зниклих безвісти.

Про це на сторінці у Facebook розповіла перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Для українських представників в Мінській гуманітарній підгрупі (де працюють також В. Медведчук, й залучені як експерти обмудсмен В. Лутковська та представники СБУ) пріоритетами на 2018 рік буде звільнення всіх незаконно утримуваних з тюрем ОРДЛО і активізація роботи з пошуку і ідентифікації зниклих безвісти", - написала вона. 

За її словами, українська сторона докладе зусиль, аби друга хвиля обміну заручниками відбулася якнайшвидше, чому має посприяти позитив першої хвилі обміну, яка відбулася 27 грудня минулого року.

Багато зусиль також буде прикладено для пошуку та ідентифікації зниклих безвісти, а також ексгумації тіл загиблих. Україна буде наполягати на створенні механізму пошуку та ідентифікації за участю України, Росії та "Червоного хреста". 

"Це має бути аполітична група, з експертів і без політики - задля виконання важливої гуманітарної місії.  На моє переконання, тема залучення МКЧХ до пошуку зниклих має стати однією з тем для нормандського формату, важлива підтримка лідерів нормандського формату серйозно сприяла розблокуванню звільнення заручників", - йдеться у повідомленні Геращенко.

Також Геращенко наголосила, що представники СММ ОБСЄ мають відповідальніше ставитися до ситуації, а також активніше брати участь у процесі відвідування в'язниць. Віце-спікер розповіла, як одна зі спостерігачів СММ назвала окуповані території не ОРДЛО, як визначено у термінології домовленостей, а "ДНР" та "ЛНР".

"Я покликала українські ЗМІ і в їх присутності публічно звернула увагу цієї пані спостерігача, що вона має дотримуватися термінології Мінських угод, де окуповані територіі - це ОРДЛО і немає ніяких "ДНР" та "ЛНР". Вона зашарілася і вибачилася. Але це не питання лексики, а питання ставлення спостерігачів до цих територій і воно має відповідати Мінським угодам, згідно з якими Горлівка, Донецьк, Луганськ - це Україна", - наголосила Геращенко.

Також вона додала, що важливим питанням і цього року лишається для України звільнення політичних в'язнів з Росії.

Нагадаємо, раніше Ірина Геращенко заявляла, що звільнені 27 грудня з полону бойовиків на Донбасі українські заручники мають сліди тортур

Залиште свій коментар

Вибір редакції