Грип вже "закриває" школи, але лікарі епідемії не бачать

Дата публікації
Перегляди
2253
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Грип вже "закриває" школи, але лікарі епідемії не бачать

В Україні через грип уже закривають школи

Школи припинили роботу в Костянтинівському районі на Донеччині, в місті Краматорську з 19 березня школярі на канікулах.

На Донеччині у зв'язку зі зростанням захворюваності на грип рішеннями місцевих органів влади тимчасово припинено навчальний процес у школах Костянтинівського району, а в Краматорську школярі з 19 березня знаходяться на канікулах.

За результатами вірусологічного моніторингу захворюваність обумовлена вірусами грипу А та В, повідомили у прес-службі Донецької обласної СЕС.

Загалом, на більшості території Донецької області епідемічний поріг не перевищено. Перевищення епідемічного порогу в 1,5 рази відмічається в Краматорську, на 42% - в Костянтинівці. Тижневе зростання захворюваності на грип та ГРВІ в області знаходиться у межах сезонних коливань епідемічного процесу респіраторних інфекцій.

Всього за минулий тиждень звернулись у лікувально-профілактичні заклади області 29 тис. хворих на грип та ГРВІ, що на 16% вище попереднього тижня, але на 35% менше аналогічного періоду 2011 року.

Серед дитячого населення зареєстровано майже 19 тис. випадків грипу та ГРВІ (65% від числа всіх захворілих). 

"Щодо охоплення вакцинопрофілактикою, то ми рекомендували, аби охоплення було не менше 20%. Але в Україні на сьогоднішній день охоплення вакцинопрофілактики проти грипу складає 0,88%. Це дуже мало. Змінилось на одну соту, але це, звичайно, на населення ніяк не може вплинути", - розповів завідувач центром грипу центральної СЕС МОЗ України Андрій Александрін.

У той же час начальник відділу організації державної СЕС України Віктор Ляшко вважає, що  підвишення захворюваності на грип немає.

"Ніякого сенсу лікарям не ставити діагноз грип не існує. Немає летальних випадків, немає підвищення захворюваності. При діагнозі грип та ГРВІ лікування, оформлення лікарняного одне й те саме. Ніякої вказівки, щоб приховати грип, не було, в цьому просто не має сенсу. Для нас, навпаки, набагато цікавіше було б якомога більше виявляти грип, щоб мати статистику та приймати управлінські рішення: провести протиепідемічні заходи. Крім того, це неправда, що поставити діагноз грип можна тільки за лабораторним підтвердженням. Лікар може поставити діагноз грип і без аналізів, тільки за клінічною картиною", - сказав Ляшко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2253
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація