Гройсман пропонує дозволити блокувати сайти без рішення суду

Гройсман пропонує дозволити блокувати сайти без рішення суду

Фото: Getty Images

Відповідний законопроект зареєстровано у Раді 10 травня.

Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який встановлює механізм досудового блокування сайтів на основі заяви правовласника про наявність піратського контенту.

Як пише Детектор.Медіа, законопроект №4629, ініціатором якого є прем'єр Володимир Гройсман і Кабінет міністрів, зареєстровано у Раді 10 травня.

Законодавчою ініціативою Гройсмана встановлюються межі відповідальності власників сайтів і хостерів за розміщення піратського контенту, а також прописуються правила досудового блокування сайтів.

У законопроекті значиться, що правовласник у випадку виявлення піратського контенту надсилає власнику сайту скаргу, і той протягом 24 годин має заблокувати доступ до такого контенту або видалити його.

Якщо ж власник сайту не виконав вимоги заявника, правовласник звертається до хостера, який зобов'язаний протягом 24 годи після отримання скарги видалити або зробити неможливим доступ до інформації.

Крім того, в документі встановлюється право власника авторських прав вимагати від власника сайту особисті дані користувача, який розмістив піратський контент. 

Невиконання власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу вимог щодо видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права, тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначимо, що експерти називають цей законопроект реінкарнацією відкликаного в середині квітня законопроекту №3353, який критикували медіаюристи.

Раніше повідомлялося, що Роскомнагляд буде блокувати сайти у Росії без рішення суду.

Повʼязані теми:

Наступна публікація