Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хвороба 5-річної дитини у Дніпрі виявила проблему всеукраїнського масштабу

Хвороба 5-річної дитини у Дніпрі виявила проблему всеукраїнського масштабу

У країні біда з вакцинацією та забезпеченням життєво необхідними ліками.

Хвора на правець 5-річна Надія Савушкіна продовжує перебувати в реанімації лікарні Дніпра. Її ситуація змусила суспільство заговорити одразу про кілька проблем, серед яких відсутність щеплень і неможливість купити в Україні рятівні для дитячого життя ліки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

СтрашнІ судоми можуть повернутися до дитини будь-якої миті. Її стан і досі тяжкий. Але принаймні дихає самостійно. "Вона ще не може приймати їжу, не засвоює. Але вона вже п'є. Вона у свідомості, її лихоманить. Але немає негативної динаміки – це вже позитив", - розповів керівник відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні № 6 Володимир Дорошенко. Введена Надії сироватка діє повільно, тому медики радять запастися терпінням і чекати на покращення стану дитини.

Відео В українських лікарнях немає сироватки від правця

Рятівні ліки нелегально дістали небайдужі люди – у жодній лікарні України їх не було. Чому у країні немає сироватки проти правця, у Міністерстві охорони здоров'я пояснюють просто: це клопіт місцевих органів влади. Мовляв, закупівля здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, централізовано на це коштів не передбачено. Пояснень, чому необхідний препарат неможливо купити в аптеках – немає. Російська сироватка вже два роки під забороною, а інших виробників держава просто не шукала. "Поставщики не реєструють її в нашій країні, тому офіційно її не купиш", - твердить начальник обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Шмалько.

До важкого стану Надійки призвела звичайна подряпина. У сільській амбулаторії не зробили профілактичного уколу від правця. Коли дитині стало зле, втратили ще кілька днів, бо лікарі довго не могли встановити діагноз. Навіть не припускали, що то правець, якого у дітей не було з 1980-х років. Тепер дії медиків від сільської амбулаторії до міських лікарень перевірятиме спеціальна комісія. Справа ускладнюється тим, що медична картка дитини втрачена. Та на запит лікарів уже стало відомо, що мати сама відмовилась від щеплень. "Їй шість щеплень робили, але які точно – сказати не можу", - твердить вона. Натомість інакша інформація в обласному департаменті здоров'я. "Уже достовірно відомо зі слів медперсоналу, що дитини не щеплена взагалі. Тільки вакцина БЦЖ в пологовому будинку, коли дитина народилася", - каже Шмалько.

Лікарі запевняють, що за наявності щеплень від правця такого стану у дитини не було б. "Є вакцинація, котру просто неможна не робити! І дифтерія, і правець, і коклюш – смертельно небезпечні захворювання. Іншого шляху світ поки що не вигадав", - наголошує завідувач кафедрою інфекційних хвороб місцевої медакадемії Людмила Шостакович-Корецька. Медики визнають, що загальний захист дітей від таких хвороб наразі під загрозою. Дніпропетровщина отримала лише п'яту частину вакцин за замовленням минулого року. Потреби нинішнього ще тільки розглядають. У приватних клініках Дніпра за комплексну вакцину, що захищає від правця, беруть 2,5 тисячі гривень.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції