Київ може нарешті отримати мера в травні 2013 року

Київ може нарешті отримати мера в травні 2013 року

У парламенті не знають, коли будуть вибори в Київраду

У ПР кажуть, що будуть виходити з політичної доцільності.

Вибори Київської міської ради і мера столиці можуть відбутися наступного року, коли закінчується термін повноважень депутатів.

Таку думку "Коммерсант-Украина" висловив депутат від фракції Партії регіонів, заступник голови профільного комітету народний депутат Олександр Черноморов.

За його словами, дата виборів київських депутатів буде залежати від політичної доцільності. "Важко щось сказати з цього питання, оскільки дуже часто законні дії замінюються діями, які диктує політична доцільність", - сказав він.

При цьому Черноморов також додав, що до березня наступного року вибори мера Києва не відбудуться. "Можливо, це відбудеться наприкінці травня, коли закінчиться термін повноважень депутатів Київради", - заявив регіонал.

У свою чергу, народний депутат від фракції НУ-НС, ще один заступник профільного комітету парламенту Юрій Ключковський зазначив, що процедура призначення виборів до Київради вже буде порушувати чинне законодавство, оскільки останні місцеві вибори відбулися в 2010 році, а в Києві не проводилися.

"Оголосити чергові вибори в 2013 році не за законом, але і чекати 2015 року не можна, оскільки в травні 2013 року у Київради закінчується термін повноважень", - зазначив нунсівець. Ключковський також висловив сумнів, що Партія регіонів, представники якої програють у всіх мажоритарних округах столиці, буде голосувати в парламенті за проведення виборів мера Києва навесні 2013 року.

За його словами, виходом із ситуації могло б стати оголошення Радою позачергових виборів мера Києва і депутатів Київради. Правда, для прийняття такого рішення у парламентаріїв поки відсутні підстави.

Нагадаємо, вчора лідер партії "УДАР" Віталій Кличко заявив, що його політична сила розробила законопроект про проведення виборів мера Києва в два тури. Політик запропонував обрати главу міста і депутатів Київської міської ради в травні 2013 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація