Контрактне навчання-2020 у вишах України: МОН оприлюднило мінімальні ціни
Wikimedia Commons
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 18781

Це стосується лише 38 найбільш популярних спеціальностей.

Мінімальна вартість контрактного навчання у 2020 році в закладах вищої та фахової передвищої освіти, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, в залежності від вузу і спеціальності становитиме від 6 до 39 тис. грн. Загалом таких закладів 160.

Такі дані у середу, 17 червня, оприлюднила пресслужба відомства.

У 2020 році мінімальна ціна навчання на контракті не може бути меншою, ніж 60% від фінансування, яке держава виділяє в перерахунку на одного студента-бюджетника в конкретному університеті. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

"Це почне діяти для студентів, які вступатимуть у 2020 році, і не вплине на тих, хто вже навчається. Власне, навіть серед майбутніх першокурсників нововведення торкнеться максимум 16% цьогорічного набору", - зазначив він.

Так, мінімальна вартість навчання (індикативна собівартість) враховує доходи людей і не може бути вищою за 3 середні зарплати у області. Вона поширюється на 38 найбільш популярних спеціальностей у державних університетах і тих приватних, які будуть отримувати державне фінансування. З-поміж них: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, дизайн, туризм, спеціальності галузей інформаційних технологій та деякі спеціальності сфери охорони здоров’я, зокрема стоматологія, фармація, педіатрія тощо.

У майже 100 університетах та закладах фахової передвищої освіти мінімальна вартість контракту не буде перевищувати 20 тисяч гривень. А найбільш висока індикативна собівартість навчання встановлена лише у дев’яти закладах, зазначають у МОН.

"Запровадження індикативної собівартості спричинене тим, що ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад, через це страждають якість та умови навчання. Впровадження мінімальної ціни контрактного навчання дозволить привести плату за навчання у відповідність до фактичних витрат та підвищити оплату праці викладачів", - додали у МОН.

інфографіка вартість контрактного навчання
Міністерство освіти і науки України

Нагадаємо, рішення про введення індикативної собівартості навчання Кабінет міністрів ухвалив 3 березня 2020 року.

Відео Випускників шкіл поки не призиватимуть до армії через відтермінування іспитів та вступної кампанії

Випускників шкіл поки не призиватимуть до армії. Навіть тих, кому вже виповнилося 18, і кому зараз вже почали по всій країні приходити повістки. Два міністерства - освіти і оборони - домовилися про відтермінування військового призову для випускників.

Випускників шкіл поки не призиватимуть до армії через відтермінування іспитів та вступної кампанії

Залиште свій коментар