Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мародери розкопали могили жертв нацистів на Вінниччині у пошуках золота

За наругу над могилами затриманим загрожує до 7 років ув'язнення.

Двоє чоловіків у пошуках золотих коштовностей викопували людські останки на цвинтарі у Немирові, складали їх у мішки і збиралися вивезти додому, аби там ретельно перебрати. Але цьому перешкодили місцеві, які помітили невідомих людей і викликали поліцію, йдеться в сюжеті ТСН.16.45. 

Щоб дістатися до поховання, вандали навіть прокопали тунель. На двометровій глибині. Після слідчих дій, поліція його засипала.

На цвинтарі поховані євреї, розстріляні нацистами під час Другої світової. Про це двоє безробітних з Житомира дізналися торік восени і почали готуватися до пограбування.

«Хотіли пошукати золото, артефакти, але, на жаль, не вдалося. Ми не знали найдемо, чи найдемо. Якби цим ділом постіно займалися, то можна було знайти», - каже один з затриманих.

Зробивши підкоп, мародери почали руйнувати могили. Людські останки пакували у мішки, щоб згодом вже вдома пошукати серед них коштовності. Двох чоловіків з лопатами на нічному цвинтарі помітили місцеві, які і викликали поліцію. 

ВідеоУ Немирові мародери розкопали могили жертв нацистів

Двоє чоловіків у пошуках золотих коштовностей викопували людські останки, складали їх у мішки і збиралися вивезти додому, аби там ретельно перебрати. Але цьому перешкодили місцеві, які помітили невідомих людей і викликали поліцію.

У Немирові мародери розкопали могили жертв нацистів

«Біля чотирьох могил  наявні сліди проникнення. Працювали за допомогою звичайних господарських знарядь: лопати, сокири пилки, відра, мішки», - розповідає начальник Немирівського відділку поліції Олександр  Король.

Зараз зловмисники у СІЗО, обидва зізналися у скоєному. Хоча й переконують, тунель хтось викопав до них.

«Вирішили  залізти у підкоп, побачили, що є вхід туди. Залізли подивилися, що воно, як воно. Ми відкрили, там стояи мішки із землею, ми почали їх витягувати і нас затримали», - розповідає затриманий.  

Звістка про мародерство на цвинтарі сколихнула весь Немирів.  В Другу світову у місті розстріляли майже 8 тисяч євреїв. Місцеві краєзнавці кажуть, копали мародери марно. У могилах золота немає.

«Тут не могло бути золото, бо у ремісників золото не водилося. А багаті євреї звідси тікали через Буг на румунську територію. І таким чином вони врятувалися», - розповідає краєзнавець.

Останки перепоховають на цвинтарі після завершення слідчих дій. За наругу над могилами затриманим загрожує до 7 років ув'язнення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції