Медики ігнорують урядовий наказ про відкриті реанімації

На захист прав родичів пацієнтів стали волонтери.

На варті відкритих дверей реанімацій українських лікарень мають бути батьки і родичі. Минулого тижня Міністерство охорони здоров'я підписало наказ, яким зламало давню систему закритих реанімацій, але як з'ясували журналістські та волонтерські перевірки – перші дні дії наказу фактично нічого не змінили, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Лікарям зайвий контроль не потрібен, батьки тяжкохворих дітей бояться захищати свої права і сперечатися з медперсоналом. Тому волонтери нагадали родичам про їхні права, а міністерство пообіцяло наступного тижня провести селекторну нараду з керівниками галузі у регіонах. Виконувач обов'язків міністра впевнений, що допуск родичів – це питання часу, і порівняв ситуацію з допуском чоловіків до породіль у пологових.

"Заяви про те, що ми не можемо допустити, тому що в нас немає табуретки, шапочки, маски, бахіл чи ще щось інше – це несерйозно. Якщо у якогось закладу охорони здоров'я є обмеження по часу відвідування, то ніщо не забороняє головному лікареві внести відповідні зміни до нормативного документу", - заявив керівник МОЗу Віктор Шафранський. "Це тільки самісінький початок цих великих військових дій, тому що багато людей, котрі все ще проти", - коментує ситуацію медичний експерт дитячого фонду ООН UNICEF Катерина Булавінова.

Як уже повідомлялося, наказ Міністерства охорони здоров'я про допуск родичів у реанімації набув чинності 29 червня 2016 року. Однак медики не поспішають його виконувати, а подекуди відверто саботують документ.

ВідеоНаказ МОЗ про дозвіл рідним відвідувати пацієнтів у реанімації поки не діє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: