Медики ігнорують урядовий наказ про відкриті реанімації

На захист прав родичів пацієнтів стали волонтери.

На варті відкритих дверей реанімацій українських лікарень мають бути батьки і родичі. Минулого тижня Міністерство охорони здоров'я підписало наказ, яким зламало давню систему закритих реанімацій, але як з'ясували журналістські та волонтерські перевірки – перші дні дії наказу фактично нічого не змінили, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Лікарям зайвий контроль не потрібен, батьки тяжкохворих дітей бояться захищати свої права і сперечатися з медперсоналом. Тому волонтери нагадали родичам про їхні права, а міністерство пообіцяло наступного тижня провести селекторну нараду з керівниками галузі у регіонах. Виконувач обов'язків міністра впевнений, що допуск родичів – це питання часу, і порівняв ситуацію з допуском чоловіків до породіль у пологових.

"Заяви про те, що ми не можемо допустити, тому що в нас немає табуретки, шапочки, маски, бахіл чи ще щось інше – це несерйозно. Якщо у якогось закладу охорони здоров'я є обмеження по часу відвідування, то ніщо не забороняє головному лікареві внести відповідні зміни до нормативного документу", - заявив керівник МОЗу Віктор Шафранський. "Це тільки самісінький початок цих великих військових дій, тому що багато людей, котрі все ще проти", - коментує ситуацію медичний експерт дитячого фонду ООН UNICEF Катерина Булавінова.

Як уже повідомлялося, наказ Міністерства охорони здоров'я про допуск родичів у реанімації набув чинності 29 червня 2016 року. Однак медики не поспішають його виконувати, а подекуди відверто саботують документ.

Наказ МОЗ про дозвіл рідним відвідувати пацієнтів у реанімації поки не діє

Минулого тижня Міністерство охорони здоров’я підписало наказ, яким зламало давню систему закритих реанімацій. Але як з'ясували журналістські та волонтерські перевірки, перші дні дії наказу фактично нічого не змінили. Лікарям зайвий контроль не потрібен, батьки тяжкохворих дітей бояться захищати свої права і сперечатися з медперсоналом. Сьогодні волонтери нагадали родичам про їхні права, а Міністерство пообіцяло наступного тижня провести селекторну нараду з керівниками галузі у регіонах. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: