Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Метро і чайники впливають на людей значно більше за магнітні бурі – вчені

Науковці кажуть, що залежність самопочуття від спалахів на сонці значно перебільшена.

Новини про нечуваної сили магнітні бурі, що можуть призвести до проблем із технікою та цілої епідемії інфарктів та інсультів, охопили інформаційний простір. Однак після перевірки першоджерел виявилося, що реальної активності на сонці не було вже місяць та не буде до середини квітня, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Продавчиня з ринку біля метро "Святошин" Катерина переконує, що чутлива до магнітних бур, і цього тижня постійно страждає від їхньої дії. "Ноги болять, руки болять, тиск", - каже вона. Фахівці-астрономи тим часом пояснюють, що коли щось і впливало на самопочуття українців протягом останнього часу, то це точно не активність на Сонці. Вплив цих космічних явищ узагалі сильно перебільшений. Доктор геології Михайло Орлюк каже, що найсильніша магнітна буря на його пам’яті сталася 2003 року, і тоді вона змінила магнітний фон у Києві на 300 нанотесла – для порівняння, коли людина у власній квартирі проходить повз чайник, що закипає, вона піддається сильнішому впливу магнітного поля. "У метро сіли. І от якщо фон – 50 тисяч нанотесла, то на "Дорогожичах" – 15 тисяч нанотесла", - твердить він.

Відео Інформація про магнітні бурі нечуваної сили напередодні виявилася перебільшенням

Нечуваної сили магнітні бурі, що можуть призвести до проблем із технікою, а головне - до цілої епідемії інфарктів та інсультів - охопили землю. Такі новини на початку тижня з'явились і в українських, і в світових ЗМІ. Виявилося, Сонце нині - без жодної плямки, магнітних бур не було вже понад місяць та не буде до середини квітня. Утім, до лікарів справді вишикувалися черги з пацієнтів.

Інформація про магнітні бурі нечуваної сили напередодні виявилася перебільшенням

Магнітні коливання у місцях перетину метро, залізничних шляхів і тролейбусів можуть у сотні, а то й тисячі разів перевищувати ті, які викликають найсильніші магнітні бурі, але пасажири про це не знають, тому ані голови у них не болять, ані тиск не підвищується. "У мене бувають дні, коли цілий потік пацієнтів іде, починається спілкування з фрази: а ви знаєте, що сьогодні магнітні бурі? От в мене сьогодні голова просто не моя, і далі по списку. Такі дні дійсно бувають. Але мені здається, що вони співпадають з висвітленням в засобах інформації, доступних для людей", - зізнається лікар-кардіолог Вікторія Форосенко. На її думку, реальні проблеми зі здоров’ям унаслідок магнітних бур можуть мати хіба що космонавти, які знаходяться за межами захисного поля Землі.

Фізіолог Ярослав Шуба вивчає, як на людський організм впливають електричні та магнітні поля. Він оперує дослідженням, яке півроку тому надрукували американські вчені, що вивчили 63 мільйони публікацій у соцмережах, де люди скаржилися на мігрень та головний біль, а потім криву поганого самопочуття зіставили з кривою сонячної активності. Фахівці з’ясували, що ніяких сплесків погіршення здоров’я в дні реальної активності на Сонці не відбувається. Тож науковець сміливо називає вплив магнітних бур на самопочуття міфом.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції