Митрополит Володимир відправить на пенсію ватажка "бунтівників"

Дата публікації
Перегляди
3411
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Митрополит Володимир відправить на пенсію ватажка "бунтівників"

Сьогодні відбудеться Священний синод під керівництвом Блаженнішого / Фото: goodvin.info

Підсумки Синоду кардинальним чином можуть змінити релігійне життя країни.

Сьогодні митрополит Володимир вперше після тривалої хвороби проведе Священний синод. Його підсумки можуть дати відповідь на питання, яким курсом буде далі розвиватися УПЦ: посилить негласний курс на автокефалію або ще більше "порідниться" з РПЦ, пише "Комсомолькая правда в Украине".

"Наскільки мені відомо, на цьому синоді очікується прийняття рішення про внесення серйозних змін в керівництві єпархії. Свою владу посилить Володимир і прихильники відділення УПЦ від Московського патріархату. А от прихильники російського митрополита Кирила будуть відтіснені, в тому числі на заслужений відпочинок можуть попросити піти Агафангела", - розповідає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

За словами експерта, такий розвиток подій тільки зміцнить позиції Української православної церкви, хоча і може привести до напруги українсько-російських відносин ще й на релігійному ґрунті.

"На засіданні Священного синоду УПЦ головним питанням стане зняття всіх звинувачень з архієпископа Олександра Драбинко і відправлення на спокій за станом здоров'я митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела", - написав напередодні засідання синоду в своїй статті протоієрей Євген Максименко.

Інформацію священнослужителя можна трактувати як бажання митрополита Володимира відновити свої позиції в УПЦ. Адже, як відомо, під час хвороби Блаженнішого в УПЦ відбувалися досить дивні процеси. Нагадаємо, в лютому цього року нібито всупереч волі Володимира повинен був відбутися синод, на якому частина духовенства начебто хотіла внести зміни до статуту УПЦ МП. Звучали ідеї щодо виключення з документа положень, які надають Українській церкві широкі повноваження. Але в оточенні митрополита воліють не виносити ці проблеми на осуд громадськості.

Хоча, за словами експертів, на засіданні Священного синоду буде докладено всіх зусиль, щоб стабілізувати внутрішньоцерковну ситуацію. Адже перед Блаженнішим стоїть складне завдання - владнати негласний конфлікт між прихильниками автокефалії і тими, хто стоїть за зближення з РПЦ.

"Зараз Володимиру необхідно докласти максимум зусиль, щоб поставити крапку в розмовах про розкол всередині УПЦ МП. Друге завдання - зберегти існуючу незалежність УПЦ від РПЦ, але при цьому не піднімати питання автокефалії", - вважає директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3411
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація