На Харківщині шпиталізували ще одну людину з підозрою на дифтерію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Жінка не робила щеплень в дорослому віці.

На Харківщині до лікарні шпиталізували вже другу жінку з піжозрою на дифтерію. Цього раз на лікарняне ліжко потрапила мешканака Вовчанська.

Про це 5 листопада повідомляє "Укрінформ" з посиланням на слова директорки департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА Наталія Куфтеріна.

"Перший випадок зафіксовано наприкінці жовтня – до інфекційної лікарні госпіталізували мешканку Харкова. А 4 листопада госпіталізували мешканку Вовчанська. Лабораторно діагноз ще не підтверджено, але клінічні прояви, зокрема, сірий наліт на мигдалинах, вказують саме на дифтерію", - розповіла Куфтеріна.

Жінки отримують необхідне лікування. Стан першої пацієнтки, яка захворіла нетоксичною формою, від самого початку був задовільним. Другій пацієнтці після початку терапії стало краще, на сьогодні її стан стабільний, зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Харківської ОДА.

За даними Куфтеріної, в Харківській області в наявності є лише 15 доз анатоксину, який необхідно вводити за тяжких форм захворювання.

Поповнення цього запасу в регіоні чекають протягом місяця чи двох.

дифтерія інфографіка

А от вакцини проти дифтерії на Харківщині вистачить до кінця року – і для дітей, і для дорослих. Тож Куфтеріна закликає населення робити безкоштовні щеплення. Для цього необхідно звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію.

Нагадаємо, в Україні зросла захворюваність на дифтерію, однак вона не виходить за межі норми. Вже зафіксували щоайменше 20 випадків дифтерії від початку жовтня. За даними МОЗ, в Україні від дифтерії вакциновано лише 52% дорослих та 59% дітей віком від одного року. Найгірша ситуація в Закарпатській області. 

Відео Чи вистачить українцям вакцини проти дифтерії - розмова з Ольгою Стефанишиною

У нас в гостях Ольга Стефанишина -   народний депутат України, членкиня Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Останній рік працювала заступником міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції, координувала питаннях державних закупівель ліків та вакцинації. Пані Ольга відповідає на всі питання стосовно щеплень від грипу та дифтерії, наявності та якості вакцин, які так турбують українців цими днями.   

Чи вистачить українцям вакцини проти дифтерії - розмова з Ольгою Стефанишиною

Залиште свій коментар

Вибір редакції