Очільниця МОЗ прокоментувала ситуацію з дифтерією в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В міністерстві переконують, що все під контролем.

Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька запевняє, що Україні не загрожує серйозна епідемія дифтерії.

Про це вона розповіла в інтерв'ю BBC Україна.

Скалецька переконує, що антидифтерійної сироватки в країні вистачає, а про серйозну епідемію говорити рано.

"Ми ще не говоримо про серйозну епідемію, ситуація з дифтерією під контролем. Минулого року було 10 хворих, а використали 141 дозу сироватки. Кілька сотень списали, бо закінчився термін придатності. Тобто 141 флакон - це і була потреба України у сироватці", - сказала глава МОЗ.

Вона також додала, що є 200 флаконів сироватки і ще додатково Україні передадуть як гуманітарну допомогу.

"Цього року ми маємо 200 флаконів, ще додатково 150 чи 170 нам передадуть міжнародні організації у якості гуманітарної допомоги. Ще 100 теж у якості допомоги нададуть посольства, у разі, якщо буде така необхідність. Тобто насправді ми можемо розраховувати на 450 флаконів сироватки і цієї кількості ліків достатньо. Якщо вакцинуватись потрібно кожному, то сироватки застосовують тільки для тих, хто захворів. Ліки розподілені в регіонах, і області обмінюються між собою", - зазначила вона.

дифтерія інфографіка

Нагадаємо, в Україні зросла захворюваність на дифтерію, однак вона не виходить за межі норми. Вже зафіксували щоайменше 20 випадків дифтерії від початку жовтня. За даними МОЗ, в Україні від дифтерії вакциновано лише 52% дорослих та 59% дітей віком від одного року. Найгірша ситуація в Закарпатській області. 

Відео Новий випадок дифтерії зареєстровано у Харкові – це вже 20 такий діагноз від жовтня

Пацієнтка лежить у стаціонарі та отримує лікування антибіотиками. Для прикладу, за останні 8 років в Україні зареєстровано 56 пацієнтів, хворих на цю інфекцію. За даними МОЗ, в Україні від дифтерії вакциновано лише 52% дорослих та 59% дітей віком від одного року. Найгірша ситуація в Закарпатській області.  

Новий випадок дифтерії зареєстровано у Харкові – це вже 20 такий діагноз від жовтня

Залиште свій коментар

Вибір редакції