На Херсонщині від шкідників гинуть 18 тисяч гектар лісу

Грошей на боротьбу з комахами немає.

На Херсонщині ліси, які влітку оминули пожежі, тепер доїдають шкідники. Коштів на хімічну обробку дерев - єдиний порятунок від шкідників – немає, йдеться у ТСН.16:45.

Під загрозою тотального знищення 18 тисяч гектарів лісу. Ще півтора місяці тому сосни були зеленими, вони вистояли аномальну спеку, їх вберегли від пожеж. Але зараз дерева гинуть від шкідників.

В колір сухої трави вічнозелені сосни перетворили личинки соснового пильщика. Вони харчуються хвоєю.

ВідеоЕкологічна катастрофа: 18 тисяч гектарів лісу на Херсонщині під загрозою тотального знищення

Що вища температура повітря – то кращий у личинок апетит. Цього року погода для них була дуже сприятливою. Подібної пильщики можуть чекати до трьох років - у коконах у лісовій підстилці. З коконів вилуплюються мухи і, розлітаючись на десятки кілометрів, приводять нове потомство.

"Дані насадження, ослаблені об'їданням, заселяються вторинними шкідниками. Стовбуровими шкідниками, які приведуть ці насадження до повної загибелі", - розповідає начальник відділу нагляду та прогнозу Державного спеціалізованого підприємства "Херсонлісозахист" Ганна Кохана.

Такі жуки донищують дерева, вражені сосновим пильщиком, відкладають свої яйця у корі.

"Якщо насадження всохле, потрібно буде проводити санітарні заходи. Санітарні заходи – це тільки рубки. Все", - пояснює головний лісничий Великокопанівського лісо-мисливського господарства Ольга Тарасенко.

Ці дерева ще мають шанс вижити. Якщо обприскати їх спеціальними препаратами, комахи загинуть. Про них можна забути на кілька років. Ціна питання – трохи більше мільйона гривень. У лісгоспах таких коштів немає.

На півдні і сході України ліси - переважно рукотворні. Тож природних ворогів у шкідників тут немає. Лише на Херсонщині таких приречених сосен майже 18 тисяч гектарів.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: