У Москаля визначили, які "радянські" села перейменують

У Москаля визначили, які "радянські" села перейменують

Москаль ініціював перейменування сіл Луганщини / Фото: facebook.com/pravyjsektorvolyn

Щодо перейменування радитимуться із місцевими жителями.

Керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль доручив з'ясувати стосунок назв деяких населених пунктів Луганщини до комуністичного минулого.

Про це йдеться на офіційному сайті чиновника.

Досліджувати будуть назви таких населених пунктів: с. Комуна Марківського району, Червона Зірка, Червона Зоря і Дзержинське Міловського району, Жовтневе, Комсомольський, Свердловка та Артемівка Сватівського р-ну, Піонерське, Войтове, Артема, Червоний Жовтень Станично-Луганського р-ну; Калініне і Жовтневе Троїцького району.

При цьому архівні документи залишилися на окупованій території, тож походження назв населених пунктів з'ясовуватимуть науковці.

"Доручення Москаля пов'язане з прийняттям Верховною Радою України законів про "декомунізацію", згідно з якими топоніми, що мають відношення до комуністичного режиму та його ідеологів, мають бути перейменовані місцевими органами влади", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація