"Беркут" також не обділив увагою групу людей, які мирно згадували події Помаранчевої революції.
У Києві на Майдані Незалежності група осіб у формі міліції напала на двох журналістів. Про це повідомила прес-служба ВГО "Коаліція Учасників Помаранчевої Революції".
"Хлопця притисли до стіни будинку і завдали декілька ударів, а дівчину, що знімала Майдан на відеокамеру, обшукали і відібрали посвідчення журналіста", - йдеться у повідомленні.
Слідчо-оперативна група, яка прибула на виклик журналістки, спробувала з'ясувати особи бійців "Беркуту", але вони, побачивши слідчих, "швидко завернули за спецавтобус і втекли".
Слідчим вдалося розшукали людей, які напали на представників ЗМІ.
"Ними (нападниками, - ред.) виявилися бійці підрозділу особливого призначення Беркут. Вигляд у них дуже зухвалий, документи пред'явити відмовилися, імена назвати - теж. Пізніше, спокійно розвернулися і пішли. Слідча група не вжила жодних заходів для затримання правопорушників і встановлення їх прізвищ", - повідомили в прес-службі організації.
Також в КУПР повідомили, що учасники Помаранчевого майдану вже почали збиратися на місці, де стояла сцена у 2004 році. Близько 20 осіб "не дочекалися завтрашнього дня і прийшли".
Кілька десятків активістів КУПР, деяких інших організацій і просто перехожих, що долучилися до розмови і мирно спілкувалися біля Головпоштамту, викликали посилений інтерес спецпідрозділу міліції "Беркут".
"Близько взводу спецназівців у повній екіпіровці вибігли з підземного переходу і оточили групу людей, що ділилися спогадами, тримаючи гордо піднятий державний прапор України. Серед тих, хто зібрався на Майдані, були кияни, гості з інших регіонів - Рівного, Вінниці, Львова, Ужгорода", - уточнили в КУПР.
Міліція намагалася розігнати натовп, погрожуючи: "Якщо ви нам не дасте вночі спати, то ми вам тим більше не дамо, причому поодинці", повідомили у КУПР.
Як відомо, Майдан Незалежності огороджено залізним парканом, який починається одразу біля виходу з метро. По периметру площі вже чергує "Беркут" і посилені наряди міліції.
Майдан Незалежності окупував "Беркут"
Українці святкуватимуть "Помаранчеву" річницю попри заборону