В ОРДЛО зникло безвісти понад 400 людей – Геращенко

Водночас Геращенко зазначає, що десятки політв'язнів і кримських татар утримують у Росії за проукраїнську позицію.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що на окупованих територіях у місцях несвободи залишається 132 людей, а 406 вважаються зниклими безвісти.

Про це Геращенко заявила сьогодні, 10 липня, на "круглому столі" у Верховній Раді, повідомили на сайті ВРУ.

"Ми намагаємося постійно ставити питання про пошук зниклих безвісти і на сьогодні 408 українців є такими, що зникли безвісти. Ця цифра може бути не точною, тому що поки тривають бойові дії точні цифри встановити важко. Коли ми говоримо про зниклих безвісти і про заручників, мова йде і про військових, і про цивільних, і про чоловіків, і про жінок", – заявила Геращенко.

За її словами, держава дуже болісно ставиться до того, що у Російській Федерації наразі перебувають десять політв'язнів і понад три десятки кримських татар, затриманих і засуджених за свою проукраїнську позицію.

"Нам потрібно встановити інформацію про долю кожної людини. Україна вимагає звільнення всіх політв'язнів. Немає такої міжнародної зустрічі, де б питання звільнення заручників не піднімалося українським президентом, МЗС та іншими, як пріоритетне", – зауважила Геращенко.

Вона зазначила, що Порошенко передав листи про списки заручників під час свого перебування у США віце-президенту Пенсу і під час останньої зустрічі з президентом Франції Макроном.

"Чим вище українська влада порушує питання заручників, тим більше Путін і його команда думають, що для України її громадяни є найвища цінність. І значить на цьому потрібно шантажувати", – наголосила Геращенко.

ВідеоУ Білорусі може розпочатися обмін полоненими між Україною та бойовиками

Нагадаємо, питання політв'язнів і заручників на окупованих територіях Геращенко обговорила з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем. Вона звернулася до нього з проханням, щоб Україну відвідав його спецпредставник з запобігання сексуальних злочинів і спецпредставник з захисту прав дітей. 

Залиште свій коментар