На Прикарпатті селяни викрили лісників у підступній вирубці цінних дерев

Свою діяльність вандали ретельно маскували.

Селяни на Прикарпатті називають працівників лісгоспу мисливцями на дуби, бо ті незаконно проріджують ліси, забираючи звідти винятково цінну деревину. Від розкішних дубів залишаються обгорілі пні, а самі лісники твердять, що це санітарні рубки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Проти Надвірнянького спецагролісгоспу повстали жителі трьох сіл. Люди в Парищі, Лісній Тарновиці та Гаврилівці запевняють, що в довколишніх лісах незаконна рубка дерев набула небаченого розмаху. "Вигнали ми їх відти – вони пішли в Березине рубати! Весь дуб – це така цінна деревина! Ніколи такого не було! Вдень рубають – вночі вивозять ліс", - каже житель с. Парище Василь Стефанишин.

ВідеоЖителі трьох сіл на Прикарпатті звинувачують лісників у вирубуванні цінної деревини

Селяни твердять, що лісники діють за давно відпрацьованими схемами: здорові дерева видають за сухостій і рубають, або, як у Гаврилівці, з лісу вивозять начебто повалене буревієм. При цьому жителі села не збагнуть, чому зламана осика так і залишилася на місці, а здорові дуби позникали. Спалені пні, на думку селян, найпевніша ознака того, що дерева були спиляні незаконно. Мовляв, таким чином лісоруби замітають свої сліди. А потім ще обгорілі пні закидають гіллям – аби їх не було видно. "Чогось виходить, що повалило найбільші дуби! Якщо вони тут прибирали, то чого ось тут не прибрали?!", - обурюється житель Гаврилівки.

Але працівники Надвірнянського спецагролігоспу твердять, що всі звинувачення селян безпідставні. Дерева вони рубають планово, аби ліс розвивався. "Без рубки ліс не може рости, інакше буде гнити й пропадати. Так що говорити про якісь зруби-переруби – це емоції", - каже головний лісничий Михайло Ковач. "Вивозиться деревина суто по документах", - запевняє лісничий Дмитро Оперук. "Був проведений відвід рубки, обміряні всі дерева, перераховані. Рубка проводилась на основі базового лісовпорядкування, яке надає Львівська лісовпорядна експедиція", - запевняє майстер лісу Олег Андріїв.

За фактами рубок лісу, які виявили селяни, правоохоронці відкрили кримінальні провадження. Вони призначили експертизи та проводять слідчі дії. Торік в інших селах порушення в роботі працівників Надвірнянського спецагролісгоспу таки знайшли. "Під час перевірки було притягнуто три лісника до кримінальної відповідальності, Три справи передали до суду. Вони без відповідних документів на своїй території проводили незаконну рубку – на загальну суму 236 тисяч гривень", - повідомив керівник Надвірнянського відділу поліції Іван Кавінський.

Раніше в Україні зафіксували масштабне всихання лісів. Про це повідомила тимчасово виконуюча обов'язки голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич. До вирішення проблеми вирішили долучити міжнародних експертів.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: