Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

Наразі школи та дитсадки працюють у звичному режимі, а в селищі Середнє йде перевірка.

У селищі міського типу Середнє Закарпатської області до лікарні потрапило 44 людини з підозрою на кір, з них лише один дорослий. Наразі у місцевості проводиться перевірка санепідемстанцією.

Місцевий житель смт Середнє розповів ТСН.ua, що наразі ні школи, ні дитячі садки не закриті і працюють у звичному режимі.

“Школи і дитсадки у нас не закриті, все у нас працює. Це ось так все розповсюдилося по селу за два дні. Поки сюжет не побачили у новинах, що це по усій Україні, то якось не приділяли цьому значення”, – розповів В’ячеслав.

Заступник головного лікаря Антон Сливка Середнянської районної лікарні №2 повідомив ТСН.ua, що в області працює оперативний штаб з реагування на ситуацію з поширення кору в Закарпатті. Вже розгорнуто 60 ліжок для госпіталізації хворих на кір в Ужгородському районі на базі Середнянської філії КЗ “Ужгородська  районна лікарня” (відділення на 40 ліжок, яке діє, перепрофільоване у інфекційне, а також додатково розгорнуто ще 20 ліжок).

“На сьогоднішній день 44 людини у нас перебуває, але поки що кір не у всіх підтверджено. Є контактні також та деякі, у кого є ускладнення у вигляді пневмонії, бронхіту і тд. З дорослих тільки одна людина, загалом всі діти. Переважна більшість, це діти від 3 до 6 років. Почали прибувати до нас люди десь 29 грудня. 28 грудня було рішення оперативного штабу про перепрофілювання та розгортання ліжок у нашій філії”, – зазначив Сливка.

ВідеоВ Україні поширюється захворювання на кір

У столиці дитині можуть заборонити відвідувати школу чи дитсадок, якщо вона не має щеплення від кору. В Одесі через кір діти на канікулах до 22 січня. Разом з тим епідемію кору ані в Києві, ані в інших містах поки не оголосили. Подробиці - далі.

В Україні поширюється захворювання на кір

За його словами, завідуюча дитсадка та у школі про це знають, тому що ромському населенню, яке переважно і захворіло, на два тижні дали карантин.

“В садочку таких випадків поки що не було, тому він працює як зазвичай. Школа також працює, тільки відсторонене від навчання ромське населення, тому що вони там компактно проживають, ось для них подовжили зимові канікули”, – додав лікар.

Директор Середнянської ЗОШ Андрій Югас зазначив, що наразі комісія проводить перевірку і результати очікуються завтра, а школа працює у звичайному режимі.

“Я тільки що розмовляв з санепідемстанцією, там подали дані до районної адміністрації, бо в них є своя комісія і ось вони мають прийняти рішення. Наразі навчання призупинене лише в одному з корпусів школи, а з понеділка будемо вже вирішувати питання. Кажуть, що спадає вже захворювання, вже менша кількість захворюваних. Все одно зараз чекаємо на рішення районної адміністрації. Фактично у нас були три тижні канікули, тому не дуже зрозуміло звідки і від кого це все пішло, бо всі спілкувалися між собою. Рішення від комісії очікується на завтра, напевно”, – розповів Югас.

ВідеоЩо потрібно знати про кір

За інформацією Всесвітньої Організації охорони здоров'я 2015 року у світі від кору померли 134 тисячі людей. Це 367 летальних випадків у день або 15 щогодини. Як вберегтися від хвороби – розкажи педіатр Ганна Горбань.

Що потрібно знати про кір

Зазначимо, кількість, людей які захворіли на цю хворобу, збільшилася в 70 разів порівняно з минулим роком, але епідемії захворювання немає. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. За 10 місяців на кір захворіли 2 381 особа. Найбільше хворих у Західних областях України. В Одеській області двоє дітей померли від ускладнень. Так, в Івано-Франківській області захворіли 877 осіб, у Закарпатській – 265, Львівській – 61, Тернопільській – 96, Одеській – 767. В інших регіонах реєструвалися поодинокі випадки, крім Луганщини.

Також відповідаючи на уточнення журналістів про те, чи йдеться зараз про епідемію кору, Супрун сказала: “Ні, епідемії немає”.

Вона також наголосила, що в Україні слід вийти на рівень більше 95% щеплень від кору. До того ж, додала, на сьогодні усі області забезпечені необхідними вакцинами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції