Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацбанк пояснив причини різкого зростання цін

Зростання інфляції спровокували три чинники.

Нацбанк вважає, що стрімкий зріст цін в Україні став наслідком одразу трьох чинників, зазначив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

За його словами, прискорення інфляції на 16,4% в річному вимірі було викликано збігом трьох чинників.

"Внутрішня ситуація на тютюновому ринку, погода плюс зростання експорту вплинули на чотири основні товарні групи (базова інфляція, сирі продукти харчування, послуги та товари з адміністративним впливом та паливо). Ми оцінюємо, які чинники враховувати при прийнятті рішення щодо монетарної політики, а на які центральний банк не повинен реагувати", - сказав він.

І додав, що базова інфляція, якою може управляти центробанк, півтора року залишається в межах 6-8%, а за підсумками вересня склала 7,7%.

"Найбільшим же був внесок сирих продуктів харчування і товарів та послуг, ціни на які регулюються адміністративно. Ось це і є проблема для реалізації інфляційного таргетування, про яку ми говорили: в країні з таким низьким рівнем доходів, як в Україні, завжди в споживчому кошику висока частка продуктів харчування, а ціни на них мінливі", - зазначив Сологуб.

За його словами, Нацбанк не драматизує розбіжність між зробленим раніше їм прогнозом інфляції (9,1% на 2017 рік), її цільовим діапазоном (8% + - 2 процентних пункти) і поточним рівнем інфляції, що склалася в поточному році. А зазначені вище чинники вже слабшають, отже можно очікувати поступове уповільнення інфляції.

Нагадаємо, днями повідомялося що від початку року показник зростання споживчих цін становить вже 10,2%. Лише за вересень ціни в Україні зросли на 2%.

Відео Нацбанк зобов'язав банки перевіряти усіх клієнтів на легальність доходів

Залиште свій коментар

Вибір редакції