Народні прикмети, обряди і звичаї 16 липня

Народні прикмети, обряди і звичаї 16 липня

УНІАН

Якщо корови ввечері пожадливо скубуть траву - назавтра збереться на дощ.

16 липня церква та віряни вшановують пам'ять мученика Якинфа, мучеників Діомида, Євлампія, Аскліпіодота і мучениці Голіндухи, преподобних Анатолiя, затворника, у Ближнiх печерах та iншого Анатолiя, затворника, у Дальнiх печерах, мучеників Мокiя i Марка, преподобного Олександра, обителi "Невсипущих" первоначальника, святителя Анатолiя, Патріарха Константинопольського.

16 липня церковне свято

Мученики Макар та Мокій жили в часи правління імператора Максиміліана і були відомі як ревні християни. У період організованих гонінь були заарештовані і язичники намагалися змусити їх поклонятися ідолам.

Згідно з переказами, коли святих підводили до жертовника, то перед ними вийшла маленька дитина, яка стала заважати їм і не давала пройти. Тоді язичники жорстоко побили дитину, після чого брати ще більше зміцнилися в своєму переконанні не кланятись ніяким ідолам і продовжувати славити Ісуса Христа. У результаті, їх обезголовили і вони загинули за віру.

16 липня: народні традиції 

У народі цей день "Стожари", "Маків день", "Мокий і Демид". 16 липня сіяли мак, тому і день назвали маковим. Цю рослину вважали корисною та додавали у їжу, а також готували ліки.

Насіння маку використовували в їжу ще первісні люди. Археологи знаходять його під час розкопок неолітичних поселень в Швейцарії, біля Савої і Мілану в Італії. Як сільськогосподарську культуру мак вирощували у Вавилоні, Сирії, давній Греції і Риму, Єгипті. Арабські купці торгували маком в VII—VIII ст в Індії та Китаї.

16 липня: що варто зробити 

Маком наповнювали взуття нареченим, бо це вважалося захистом від злого ока. Мак змішували з кормом для курей, сподіваючись, що так вони будуть ліпше нестися.

16 липня: що не варто робити

  • братися за нові справи;
  • бути скупим;
  • відмовляти в допомозі;
  • пересаджувати рослини. 

16 липня: українські народні прикмети 

  • Якщо корови ввечері пожадливо скубуть траву - назавтра збереться на дощ.
  • Корови мало п'ють води, вдень сплять — на дощ.
  • Худоба збивається докупи - на негоду.
  • Корови знехотя й ліниво підіймаються вдень, коли їх вигонять у череду, - буде спека. 
  • Гуси вилежуються і брьохаються у воді, котру їм заготували, — на дощ.

Читайте також:

Погода в Україні: синоптики прогнозують спекотні дні – до +40 градусів

Погода в Україні: синоптики прогнозують спекотні дні – до +40 градусів

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація