Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Науковці назвали орієнтовні дати спаду епідемії коронавірусу в Україні

Науковці назвали орієнтовні дати спаду епідемії коронавірусу в Україні

Вони наголошують, що пік ще попереду.

Науковці прогнозує можливий початок спаду пандемії коронавірусу на третю декаду травня, а поки розвиток пандемії матиме лінійний характер.

Про це повідомляє пресслужба Національного університету "Київського політехнічного інституту" з посиланням результати прогнозного моделювання з використанням багатошарової нейронної мережі Back Propagation від команди проекту "ФОРСАЙТ COVID-19" Світового центру даних "Геоінформатика і сталий розвиток" при КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Науковці виявили, що для України на п’ятнадцятиденному відрізку часу (від 6 травня по 20 травня) характер розвитку пандемії набуває більш чіткого лінійного характеру з рівнем "плато" – 400-550 нових інфікованих людей на день. "За результатами прогнозного моделювання команди проєкту "ФОРСАЙТ COVID-19" такий характер розвитку процесу може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії.

Після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість щоденно видужалих людей буде стійко більшою кількості щоденно інфікованих).

"Для міста Києва, протягом п’ятнадцятиденного відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) процес розвитку пандемії поки що є більш нестаціонарним з ймовірним зниженням його волатильності і набуттям більш чіткого лінійного характеру на наступному тижні з рівнем "плато" – 40-50 нових інфікованих на день", - зазначають науковці.

Кількість щоденно тих, хто одужує в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Команда проєкту очікує, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії".

Середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу на п'ятнадцятиденний відрізку часу (06.05.20 - 20.05.20) не перевищує 2.2%.

Нагадаємо, що раніше група вчених із Сингапурського університету Data-Driven Development Lab змоделювала, що Україна повністю переможе новий коронавірус COVID-19 у червні, а увесь світ - лише за пів року, на початку грудня.

В Україні за добу від коронавірусу одужали 433 пацієнти – це найбільша кількість за весь час пандемії. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції