Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Неспокійний Крим. Що нині відбувається на пункті пропуску Чонгар

Росіяни встановили намет та прапор на нейтральній смузі.

Росіяни продовжують провокувати українських прикордонників на виїзді з території анексованого Криму. Сьогодні вони встановили намет та прапор на нейтральній смузі в районі виїзду на Каланчак. Прикордонники кажуть, поки усе обмежується психологічними атаками. Після тривалої блокади росіяни відкрили також і контрольно-пропускні пункти, які здійснюють пропуск авто на окупований півострів.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

На Чонгарі ввечері все спокійно – транспорту в черзі практично немає, подеколи прикордонники пропускають поодиноких пішоходів, які прямують в обидва боки. Про провокації також поки не йдеться – на відміну від минулого тижня, російські гелікоптери літають рідше, та практично припинена ротація десантних підрозділів.

"На сьогодні КПП працює в штатному режимі, окупаційною стороною періодично зменшується ритмічність пропускних операцій, чим створюються штучні черги в напрямку в'їзду на територію тимчасово окупованої території України", – говорить керівник штабу Бердянського прикордонного загону Сергій Рибаченко.

Кримські татари запевняють, що окупанти вкрай прискіпливо оглядають усіх чоловіків, які прямують на півострів. Про національність не йдеться – обшукують та проводять бесіди фактично з усіма.

Водночас на території північного Криму розгортають великі штурмові підрозділи. Із Керчі у напрямку Армянська перекинули близько півсотні УРАЛів з живою силою.

На Херсонщині кажуть, що готові до будь-яких несподіванок.

"Останнім часом чоловіків від 18 років до 60 років оглядають додатково в окремій черзі – їх допитують до двох годин. Можуть тримати, дивляться на пальці (шукають можливі відбитки від постійного натискання зброї), запитують про блокаду", – каже член громадського формування "Аскер" Евеліна Арифова.

"Згідно з наказом верховного головнокомандувача Збройних сил України, війська приведені в повну бойову готовність. Прикордонники працюють у посиленому режимі. І якщо у Росії дуже багато вільних земельних ділянок для "вантажа 200", то нехай спробують зробити цей крок, про який вони вже кажуть кілька років. Все спокійно!", – запевняє голова Генічеської райдержадміністрації на Херсонщині Олександр Воробйов.

Зранку окупанти вийшли на нейтральну смугу поблизу контрольно-пропускного пункту Каланчак. Там вони встановили намет із російським триколором. Українські прикордонники закликають не хвилюватись.

"Наші прикордонні укріплення розташовані навпроти укріплень країни-окупанта. Відстань між позиціями складає близько 25 метрів. Звичайно ж, і на наших позиціях – наш прапор. На позиції країни-окупанта є також російський прапор", – каже речник прикордонної служби Олег Слободян.

За словами прикордонників, зважаючи на останні повідомлення, кількість транспорту, який прямує в напрямку окупованого півострова, порівняно з минулим тижнем зменшилась утричі. Поки на кордоні минається без провокацій.

Яків Носков

Відео Росіяни провокують українських прикордонників на виїзді з території Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції