Очільник Мін'юсту пригрозив НАЗК переформатуванням за "імітацію роботи"

Дата публікації
Очільник Мін'юсту пригрозив НАЗК переформатуванням за "імітацію роботи"

Право на владу

За словами Петренка, під час створення органу було допущено важливу помилку.

Національне агентство з протидії корупції можуть переформатувати через невиконання обов'язків, які на нього було покладено.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, пише Ліга.net.

"Я вважаю, що під час створення цього органу була допущена інституційна помилка й потрібно це визнати – у частині того, що був створений колегіальний орган. Колегіальний орган – це, на жаль, колегіальна безвідповідальність", – зазначив він.

За словами Петренка, зараз Мін'юст моніторить роботу НАЗК, "і якщо він не виправить ситуацію, коли Міністерство юстиції за них робить їхню роботу, ми будемо ставити органам Кабміну запитання про структурне переформатування, створення моделі, де буде одноособове керівництво й одноосібна відповідальність".

Окремо міністр юстиції наголосив, що ситуація, коли члени НАЗК, які отримують величезні зарплати, самоусуваються від проблем і за них проблеми вирішують інші органи, є неприпустимою.

"Не для того ми їх створювали, щоб вони займалися імітацією", – додав Петренко.

Нагадаємо, ще у листопаді 2016 року Міністерство юстиції повернуло Національному агентству з питань запобігання корупції на доопрацювання затверджені цим органом "Порядок проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" та "Порядок здійснення моніторингу життя особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Причиною такого рішення стали численні зауваження до затверджених антикорупційним органом документів.

Після цього заступник голови Національного агентства із запобігання корупції Руслан Радецький заявив, що Міністерство юстиції заблокувало роботу з перевірки електронних декларацій українських посадовців. Він зазначив, що НАЗК досі не отримало зауваження від Мін'юсту щодо порядку перевірки декларацій.

Днями Міністерство юстиції України зареєструвало порядок проведення повної перевірки електронних декларацій.

"Дуже прикро, що за півроку цей документ НАЗК так і не змогли розробити і за них цю роботу довелося виконати представникам створеної за моєї ініціативи та за дорученням прем'єра робочої групи при Кабміні. У нас цей процес зайняв тиждень", - написав тоді Петренко.

Наступна публікація