Одного дня Україна і ЄС стануть єдиною родиною – Мінгареллі

У Києві вже святкують запровадження безвізового режиму з Європою.

Лічені години залишаються до запровадження безвізового режиму з боку країн ЄС для громадян України. Через різницю в часі він вступатиме в дію нерівномірно – протягом трьох годин у залежності від часових поясів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Опівночі за київським часом безвіз запрацює з Фінляндією, країнами Балтії, Румунією, Болгарією, Грецією та Кіпром. За годину безвізові двері відчинить більшість країн Європи – Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. О другій ночі за Києвом без візи уже можна буде заїхати в Португалію. Ще за годину – в Ісландію. Пізніше за всіх, о 6:00 ранку, вільний в'їзд дозволить автономна частина Данії – острів Гренландія.

ВідеоПорошенко і глава представництва ЄС опівночі запустили "безвізовий таймер"

Час до історичної події в Києві рахує символічний "безвізовий таймер". Його опівдні запустили президент Петро Порошенко і голова представництва ЄС в Україні Х'юґ Мінгареллі. Повернення додому й падіння паперової завіси – так глава держави визначив майбутню подію і наголосив: Україна більше не зробить ані кроку назад. "Це буде остаточне "прощавай" Російській імперії і слова Back tо USSR ми будемо чути тільки в піснях The Beatles. І ніколи більше Україна не повернеться в Радянський Союз", - заявив Порошенко. "Я впевнений, що це лише перший крок у зближенні між вашою країною та Європейським союзом, і що одного дня ми всі будемо в одній родині", - додав Мінгареллі.

Фотогалерея З молоддю і у вишиванці: як Порошенко після запуску "таймера безвізу" робив селфі з охочими (12 фото)

Як уже повідомлялося, Державна прикордонна служба України повністю готова до нових правил. У рамках лібералізації візового режиму у спільних заходах із співробітниками Держприкордонслужби беруть участь представники Європейської агенції з прикордонної та берегової охорони FRONTEX, а саме спеціалісти зі Чехії, Франції, Польщі, Нідерландів, Естонії, Словаччини, Італії, Словенії та Литви.

графік отримання безвізу, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар