Перед отриманням томосу українці переходять до УПЦ КП - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині 56 парафій змінили юрисдикцію.

Українці змінюють парафії перед отриманням томосу.

Про це інформує 24 канал.

"Настоятель церкви Київського патріархату отець Василь Чупровський показує аркуші з понад тисячею підписів. Це ще три роки тому віряни згуртувалися навколо ідеї про незалежну церкву", - йдеться у повідомленні.

Загалом в останні роки в Україні люди масово переходять із Московського до Київського патріархату. Цей процес прискорився після початку військової агресії з боку Росії. На сьогодні вже 56 парафій змінили юрисдикцію.

Відео Порошенко заявив, що процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадії

На фінішній прямій. Процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадії - про це Петро Порошенко заявив українській громаді у Нью Йорку. Щоправда, проти цього активно виступає московський патріархат - напередодні там зібрався синод, що виступив з заявою, де вимагає аби константинопольські посланці покинули Україну, бо, на їхню думку, це є втручанням у їхні справи. Із відповіддю не забарився і Константинополь. Його представник заявив, що московський патріархат не має права нічого вимагати, бо не є самостійною одиницею. 

Порошенко заявив, що процес надання Україні томосу на створення помісної церкви уже на фінальній стадії

"Люди цим живуть, прагнуть цього. І ми будемо це сповідувати. Будемо раді, коли звершиться цей акт проголошення автокефалії і буде надано томос", - повідомив настоятель храму УПЦ КП Василій Чупровський.

Нагадаємо, що 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади. РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні та назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні в п'ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод прийняв рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату архієпископ на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції