Вірянам РПЦ заборонили молитися за Вселенського патріарха Варфоломія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення ухвалено під час екстреного засідання синоду.

Священий синод РПЦ на екстреного засіданні у п'ятницю, 14 вересня, ухвалив рішення щодо припинення у храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

Про це йдеться у заяві синоду, пише Інтерфакс.

"У критичній ситуації, коли константинопольська сторона практично відмовилася вирішувати питання шляхом діалогу, Московський патріархат змушений призупинити молитовне поминання Константинопольського патріарха Варфоломія за богослужінням і з глибоким жалем призупиняє співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату", - йдеться у повідомленні.

Крім того, під час засідання було ухвалено рішення, що РПЦ перериває участь в єпископських асамблеях, так само як і в богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують представники Константинопольського патріархату.

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади.

У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів в Україні як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді".

У Вселенському патріархаті своєю чергою заявили, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, окрім найдавніших патріархатів, були створені томосами Константинтинопольської церкви. Архієпископ українського походження Тельміський Іов (Геча) зазначив, що кожна з новітніх автокефалій проголошувалася у прив’язці до політичних факторів, зокрема через здобуття державної незалежності. Однак при цьому мала глибші причини: "забезпечити єдність церкви всередині кожної з цих держав, як і єдність між помісними церквами".

ВідеоПатріарх Кирило не зміг вмовити Патріарха Варфоломія не давати українській церкві автокефалію

Головним питанням зустрічі була Україна та автокефалія української церкви. Патріарх Варфоломій повідомив патріарху Кирилу, що він вже ухвалив рішення щодо автокефалії і не змінюватиме його, а рухатиметься надалі до його імплементації. Партіарх Кирило приїхав переконувати вселенського патріарха Варфоломія не давати українській церкві автокефалію, тобто не визнавати єдиної незалежної від Москви церкви. 

Патріарх Кирило не зміг вмовити Патріарха Варфоломія не давати українській церкві автокефалію

Залиште свій коментар

Вибір редакції