Підкуп виборців та порушення. У МВС підбили попередні підсумки виборів

Дата публікації
Перегляди
2417
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Підкуп виборців та порушення. У МВС підбили попередні підсумки виборів

В день голосування до органів внутрішніх справ надійшло 470 повідомлень / Фото: Reuters

Загалом в день голосування до міліції надійшло 470 повідомлень про правопорушення.

Вибори в Маріуполі офіційно скасували. / Фото: Reuters
Міліція проводить перевірку за 54 повідомленнями про підкуп виборців на місцевих виборах. Найбільше таких повідомлень зафіксовано у Києві та на Полтавщині. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Як йдеться у повідомленні, усього в день голосування до органів внутрішніх справ надійшло 470 повідомлень, пов'язаних із виборчим процесом, наголосив заступник глави відомства Сергій Яровий.

За його словами, свою роботу у день проведення місцевих виборів не розпочали 235 комісій на території Донецької області, з яких 205 – у Маріуполі і 30 – у Красноармійську.

Що стосується ситуації в м. Маріуполь, то на даний час Центральна виборча комісія надіслала до МВС України листа про порушення виборчого законодавства Маріупольською територіальною виборчою комісією. Ця інформація внесена до Єдиного обліку МВС та направлено до міліції Донеччини для проведення перевірки і прийняття процесуального рішення.

Заступник глави МВС також зазначив, що 87 виборчих дільниць відкрилися із запізненням. Серед причин Сергій Яровий назвав відсутність достатньої кількості кабінок для голосування, отримання виборчих бюлетенів із запізненням, а також втрату головами комісій ключів від сейфів, де зберігалася виборча документація. Проте з допомогою фахівців такі проблеми були усунені.

За словами Сергія Ярового, в день голосування до органів внутрішніх справ України надійшло 470 повідомлень про правопорушення, пов'язані з виборчим процесом. По 54 повідомленням про підкуп виборців правоохоронці проводять перевірку.

У столиці, за його словами, зафіксовано 15 таких повідомлень, на Полтавщині – 9, на Закарпатті – 8, на Одещині – 6, у Чернігівській області – 4, у Донецькій, Київській та Черкаській областях – по 2 таких випадки.

Зараз до Єдиного обліку внесено 5 повідомлень про пошкодження виборцями бюлетенів для голосування (Дніпропетровська – 2, Одеська, Черкаська обл. та м. Київ – по 1). Крім того, зафіксовано 2 повідомлення про замінування виборчих дільниць на Хмельниччині та Луганщині, а також 2 повідомлення про смерть на виборчій дільниці (Київська, Рівненська області).

"Станом на 15.00 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 5 фактами порушень виборчого законодавства", – зазначив Сергій Яровий.

Чотири повідомлення кваліфіковані слідчими як незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз (ст. 158-1 КК України).

Ще одне порушення кваліфіковане правоохоронцями за ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України.

Наступна публікація