Польща почне щеплювати українських заробітчан COVID-вакциною від J&J

Польща почне щеплювати українських заробітчан COVID-вакциною від J&J

Associated Press

Поляки заявляють, що в українців "малі шанси пройти вакцинацію" у власній країні.

Польща готується розпочати вакцинацію українських заробітчан однодозовим COVID-препаратом від Johnson & Johnson.

Про це повідомляє Wirtualna Polska.

Зазначається, що щеплення від коронавірусу можна буде зробити у пунктах пропуску на польско-українському кордоні в Підкарпатському воєводстві.

У такий спосіб в країні сподіваються запобігти проникненню COVID-19 ззовні, каже керівник медичного центру Medyk в Жешуві Станіслав Мазур.

"Ми вже щодня фіксуємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах на кордоні з Україною. Люди, які приїжджають на роботу в Польщу, також повинні бути вакциновані, це посилить наш захист", - переконаний експерт.

Мазур пояснив, що польські компанії, які наймать іноземців на сезонну роботу, "побоюються спалаху коронавірусу, який може заблокувати роботу", а тому виявляють активну зацікавленість в однодозовій вакцині. 

У виданні зауважують, що препарат від Johnson & Johnson є "одним із найбільш затребуваних" серед польських пацієнтів, оскільки захищає після першої ін'єкції. У Польщі отримати цю вакцину складно, оскільки виробник скоротив поставки. 

Водночас польські автори із посиланням на лікарів Medyka, що працюють на прикордонних пунктах пропуску, заявляють, що українці, які приїжджають до Польщі, хочуть зробити щеплення.

"В їхній країні у них малі шанси пройти вакцинацію. В Україні було зроблено менше одного мільйона щеплень для 37 мільйонів жителів", - підкреслюють у Wirtualna Polska.

Як повідомлялося, у Польщі загалом понад 483 тисячі іноземців наразі мають посвідки на проживання. Найбільше - понад 265 тисяч - українці, які лише за останні три місяці отримали понад 20 тисяч тимчасових дозволів на проживання у сусідній країні. 

Новини України: надійшла нова партія вакцини Pfizer – кого нею щеплюватимуть

Новини України: надійшла нова партія вакцини Pfizer – кого нею щеплюватимуть