Понад 400 українців перебувають у трудовому рабстві в Росії

Люди з усіх регіонів України потрапляють у трудове рабство, де вимушені торгувати наркотиками або іншими забороненими речами.

Понад 400 українців перебувають у трудовому рабстві в Росії.

Про це в ефірі Громадського повідомила Марія Томак, координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини".

"На жаль, реальність така, що українці десятками їдуть заробляти гроші в Росію і не повертаються", — сказала Томак.

Наразі відомо про 400 громадян України, які стали жертвами цієї схеми. Водночас Росія повідомляє про більш ніж 2000 засуджених українських громадян. За її словами, причина масового виїзду на заробітки полягає в недооціненні людьми ризиків, у нестачі грошей та загальній кризі в Україні.

"Оголошення розміщують в метро, розносять кур'єри, водії. Схема дій така: людина телефонує на гарячу лінію, зустрічається з "рекрутером". Людині дуже швидко купують квиток до Москви та дають смартфон. І потім відправляють", — розповіла правозахисниця, додавши, що по прибутті до Росії у людини або відбирають документи, або вона не має коштів на повернення в Україну.

"Дуже рідко коли вдається втекти. Коли людина намагається зателефонувати родичам та повідомити про небезпеку, наступного дня її затримують. Тобто це свідчить про прослуховування. Сотні наших громадян або в СІЗО або в колоніях. Їх засуджують до 7-8 років. Остання інформація була, що людину засудили до 15 років позбавлення волі", — наголосила експерт.

За словами Томак, люди з усіх регіонів України потрапляють у трудове рабство, де вимушені торгувати наркотиками або іншими забороненими речами.

Нагадаємо, раніше на Харківщині затримали чоловіка, який відправляв українок у секс-рабство. Він намагався переправити двох дівчат на територію Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: