Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко захищав закон про освіту чотирма мовами

На засіданні ПАРЄ президент зазначив, що взагалі знає шість.

Під час свого виступу сьогодні, 11 жовтня, на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи президент України Петро Порошенко продемонстрував знання одразу чотирьох мов. Все це можна було побачити в ефірі 5 каналу.

Президент заявив, що Україна хоче деполітизації та відкритого діалогу у мовному питанні стосовно реформування освітньої системи.

"Наша система життєво потребувала реформування. Ми бажаємо модернізувати українську школу. Стаття 7, яку критикували певні наші європейські партнери, спрямована на покращення стану української мови в публічному житті, але також гарантує використання мов національних меншин", – пояснює Порошенко.

Він також запитав, чи вважав би хтось із присутніх нормальним, коли діти з Британії, Німеччини або Франції не можуть розмовляти англійською, німецькою або французькою мовами? І зазначив, що 75% випускників шкіл у Береговому не скали іспит з української мови бо просто її не розуміють.

"Як вони можуть продовжувати навчання, працевлаштуватися в країні, стати держслужбовцями? Це дискримінація таких дітей", – наголосив голова держави.

І додав, що Україна жодним словом не натякнула на дискримінацію мов національних меншин та створює належні умови їх вивчення. Але просить при цьому лише вивчати і українську. 

Порошенко також розповів, що народився на Одещині в центрі болгарської громади і знає болгарську та румунську. "Коли я почав працювати в Києві з польськими колегами, то rozumiem wszystko po polsku, I speak English fluently, спокойно и комфортно разговариваю по-русски, розмовляю українською".

 За словами президента, він бажає, аби в регіонах України, де живуть національні меншини, люди знали і дві, і три мови.

Нагадаємо, що раніше Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. За ним з 2020 року навчання в країні стане повністю україномовним. У відповідь Угорщина вже погрожую УКраїні санкціями з боку ЄС.

ВідеоНовий закон про освіту вже відправили на експертизу до Венеціанської комісії

Залиште свій коментар

Вибір редакції