Колеги затриманого за мільйонний хабар професора вважають, що його підставили

Дата публікації
Перегляди
3243
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Колеги затриманого за мільйонний хабар професора вважають, що його підставили

Фото: Сегодня

Підприємці, у яких професор ніби вимагав хабар, самі "здали" його міліції.

Професора, який вимагав хабар у 11,5 млн дол, четвертий день тримають у СІЗО
Директор одного з інститутів Національної академії педагогічних наук, якого затримали за хабар, вже четвертий день тримають у СІЗО. Як повідомляє ТСН, запобіжного заходу для 75-річного професора досі не обрали.

Нагадаємо, керівника-освітянина звинувачують у вимаганні 11,5 мільйона доларів хабара за підпис під довгостроковим договором оренди будинку, що належить інституту. Споруду, що розташована у хвилині від метро та у п'яти від Хрещатику, підприємці хотіли переобладнати у готель.

Будинок площею понад 2 тисячі квадратних метрів на вулиці Богдана Хмельницького, 10 порожніє вже кілька років. Його визнали аварійним. Але забиті вікна та сусідство у вигляді такого ж занедбаного будинку не завадили споруді стати героєм корупційного скандалу.

Цікаво, що професора "здали" ті самі підприємці, які хотіли зробити із цієї будівлі готель. "Зловмисника було затримано на отриманні першого траншу хабара – а саме 250 тисяч доларів і 800 тисяч гривень", - повідомила керівник прес-центра СБУ Марина Остапенко.

Чоловіка із грошима на руках спіймали в Інституті педагогіки. Хабар у своєму кабінеті він брав у вихідний день.

Колеги затриманого розповіли, що про подію дізналися із газет. Жодної офіційної інформації вони й до сьогодні не отримали. Відповіді із прокуратури чекають вже третій день. Але більшість колег професора вже зараз певні, що той не винен, а затримання називають провокацією.

В інституті також підтвердили, що другий та третій поверхи горезвісного будинку справді належать їм. Ще десять років тому його визнали небезпечним для життя. На ремонт грошей не було, тому інститут переїхав.

Зараз, кажуть, "нерухомість" виглядає ще гірше, тому сума хабара 11,5 мільйона за будинок або ж 5 тисяч доларів за квадратний метр - звучить як знущання.

"Воно – це приміщення знаходиться на балансі держави. І наш директор не може ним розпоряджатися", - запевнила науковий співробітник Інституту Наталія Мацько.

Експерт ринку нерухомості оцінив будинок у суму близько трьох-чотирьох мільйонів.

У те, що чоловік вимагав таку суму за аренду, спочатку не повірили й у самій Службі Безпеки. Правоохоронці встановили стеження, і вже за деякий час, кажуть, всі факти підтвердились.

"Буде з'ясовано, чи він один таку суму вимагав, чи у нього були спільники", - повідомили в СБУ.

Тим часом в інституті вже збирають підписи, аби затриманого відпустили.

Нове у справі директора одного з інститутів Національної академії педнаук

Нове у справі директора одного з інститутів Національної академії педнаук

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3243
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація