Рада ухвалила закон про надання добровольцям статусу учасників бойових дій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Члени сімей добровольців також зможуть отримати соціальні гарантії.

Верховна Рада проголосувала в другому читанні за законопроєкт про надання статусу учасника бойових дій добровольцям, які виконують бойові завдання в зоні ООС.

За відповідний законопроєкт проголосували 329 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, йдеться про надання статусу учасника бойових дій близько 3000 бійців добровольчих формувань, що не легалізувались у лавах ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції та інших підрозділів, які брали участь у бойових діях в зоні АТО-ООС.

Відео ТСН поспілкувалася із добровольцями, які першими пішли на фронт

Вони вірили в Україну, знали, хто ворог, і йшли на смерть. Саме добровольці з Майдану першими пішли на фронт, часто - ще зовсім юними. Завдяки їм у 2014 році, коли армія ще була деморалізована, вдалося стримати російську навалу. Сьогодні Україна відзначає день добровольця.  

ТСН поспілкувалася із добровольцями, які першими пішли на фронт

"Від 2015 року для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, якщо в подальшому такі добровольчі формування були або не були включені до складу ЗСУ, МВС України, Нацполіції, Нацгвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, передбачено норму, згідно з якою вони можуть отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни" - йдеться у записці.

Таким чином добровольці мають можливість отримати статус учасника бойових дій, а також всі соціальні гарантії, що передбачаються в разі каліцтва, отриманого під час бойових дій.

Окрім цього, соціальні гарантії отримають члени сімей таких добровольців.

Нагадаємо, раніше Рада прирівняла ветеранів ОУН-УПА до учасників бойових дій. Нині ветеранів ОУН-УПА залишилося трохи більше тисячі осіб.

Залиште свій коментар

Вибір редакції