Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія експортує крадене вугілля з Донбасу через територію України

Вирушає вантаж зі станції, прилеглої до Луганської області.

Від середини жовтня Росія почала експорт вугілля, незаконно видобутого в зоні АТО, транзитом через територію України до Польщі, пише ЕП.

Зазначається, що за цією схемою з території Росії до Польщі було поставлено 45 вагонів, а це понад 3 тис. тонн антрациту.

Відправлення відбувається зі станції Несветай (місто Новошахтинськ, РФ), звідки вагони потрапляють на прикордонну станцію Соловей (Білгородська обл., РФ) та їдуть в Україну через станцію Тополі (Харківська обл.). А звідти вже на Польщу через прикордонний перехід Ізов-Хрубешов.

Цю інформацію підтверджують і дані Російських залізниць, в яких зазначено, що вантаж їде зі станції Несветай через прикордонний перехід Соловей-Тополі та закінчує маршрут на польській станції Ізов.

Видання повідомляє, що російське місто Новошахтинськ вже давно нічого не видобуває, останню шахту тут було законсервовано понад п'ять років тому. За 25 км від нього розташовано контрольно-пропускний пункт Довжанський (Луганська обл.), через який і здійснюється вивезення краденого вугілля з зони АТО до Росії.

Нагадаємо, раніше польське видання Dziennik Gazeta Prawna написало, що антрацит з окупованого Донбасу продають в Польщу, а прибуток спрямовується ватажкові терористичної організації "ЛНР" Ігорю Плотницкому.

Пізніше міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевскі підтвердив, що до Польщі було завезено 11 тис. тонн такого вугілля. А міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що Польща пообіцяла заборонити покупку вугілля з окупованого Донбасу.

ВідеоТурчинов: Україна жорстко відреагує на закупівлю Європою вугілля з окупованих територій

Залиште свій коментар

Вибір редакції